Про MIUI

Детальніше про підтримку MIUI в Україні дізнайтеся за посиланням.

MIUI 11

Нову версію прошивки MIUI презентували вже півмісяця назад, але користувачам, як і раніше, доступна лише бета-версія китайського варіанту прошивки, який значно відрізняється від глобальної набором функцій і додатків. Тому якісь відомості про те, що ж нового в прошивці доводиться черпати лише з китайських джерел.

Отже, перше, що кидається в очі в скріншотах MIUI 11 – це велика кількість вільного місця, зручні різноколірні іконки і підкреслений мінімалізм.

Це справляє гарне враження і має додати зручності, тому що велика кількість функцій і пунктів меню в прошивці дійсно могла заплутати кого завгодно. Тепер орієнтуватися стало простіше.

MIUI 11 меню

Друге – управління шрифтом прямо в процесі. У новій версії прошивки використаний шрифт Mi Lanting Pro. На думку розробників, він виглядає більш читабельним. Але ми побачимо його тільки в латинській версії. У кириличній будуть використані схожі, але інші шрифти. Величину, товщину шрифту і міжрядкову відстань тепер можна регулювати повзунком. Це набагато краще за попередні фіксовані системи розмірів.

MIUI 11 управління шрифтом

Третє – Always on display. Розробники не уточнюють, чи буде ця функція доступна лише для AMOLED екранів, або тепер можна буде отримати зображення і текст на заблокованому і вимкненому екрані навіть на IPS LED сенсорах.

MIUI 11 Always on display

Діапазон налаштувань дуже розширився. Тепер можна регулювати колір і розмір тексту, використовувати власні слогани, також стало набагато більше зображень та віджетів і анімації. До слова, для екрану блокування з’явилася функція «дихаючого екрану». Це коли при надходженні дзвінка або повідомлення, межі екрану починають світитися так, що не помітити оповіщення неможливо. Знову ж, невідомо, чи для всіх моделей смартфонів це доступно.

MIUI 11 підсвічування

Далі – природні звуки. Тепер, перефразовуючи відомого співака «Не сержант розбудить як людину», а саме півень. Сповіщення та сигнали можна налаштувати таким чином, щоб в кожен день тижня вас будив або сповіщав про події інший звук природи або тварини.

MIUI 11 звуки

Доступні групи звуків лісу, вогню, землі, води, цвіркунів і цикад в ночі і денної суєти на природі. Сигнали також супроводжуються візуально – шпалерами або заставками на заблокованому екрані. Ця система природних звуків отримала престижну нагороду Red Dot – вперше в історії вона була присуджена програмному забезпеченню.

MIUI 11 звуки природи

Програмно MIUI 11 також зробила великий крок вперед у порівнянні до попередньої версією.

У прошивці з’явилося три програмних комплекси. Перше – Mi Work. Це збірка додатків, покликаних полегшити роботу в офісі. За допомогою нього можна швидко передати файли, вивести зображення на екран, роздрукувати документи і зображення.

MIUI 11 програмні комплекси

Ця функція діє лише на смартфонах з Android P (крім Redmi 6 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 7A, Redmi 7, Redmi S2). Її також підтримують смартфони брендів Oppo і Vivo.

MIUI 11 ділитися файлами на кількох платформах

Файли можна передавати і на ноутбуки. На підключений до Bluetooth ноутбук можна передати будь-який файл одним натисканням.

MIUI 11 синхронізація з ноутбуком

MIUI ретрансляція

Також в MIUI 11 з’явився універсальний переглядач фалів Microsoft Office (.doc, .docx, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .pdf, .wps, .txt).

MIUI 11 переглядач файлів

Ще одна корисна функція – передача зображень на будь-який екран – ноутбук, монітор або телевізор. Вона підтримується не всіма пристроями і в прошивці вказується список підтримуваних пристроїв. Ви можете демонструвати на екранах презентації, ігровий процес, фотографії та документи. Все це працює тільки в Android P і вище.

MIUI 11 трансляція гри на телевізорі

Наступний новий програмний комплекс – це додатки для подорожі під назвою Mi Go.

У цьому кластері зібрані всі додатки для подорожей. Замовлення квитків, виклик таксі, перекладач голоси і написів, букінг готелів та багато іншого. На жаль, якщо ніхто не візьметься наповнити його для українців, наші люди будуть подорожувати по-старому.

Ці програми вміють так економити заряд батареї, що можна користуватися смартфоном кілька годин, навіть якщо залишилося всього 5% заряду.

Але повернемося до офісних функцій.

Новою опцією стала можливість друкувати прямо зі смартфона. Якщо принтери підтримують Bluetooth або Wi-Fi, можна одним натисканням надрукувати документ.

В принципі, таке було можливо і в попередній версії з Wi-Fi, але тут обіцяють зовсім інші швидкості і зручність. Список принтерів, які підтримують диво-функцію можна знайти в додатку.

MIUI 11 друк зі смартфона

Додаток Notes набув функцію завдань. Тепер можна не тільки вносити в нього інформацію для нагадування, але перетворювати їх в завдання, що зробить ваш смартфон офіс-менеджером без зайвих додатків.

MIUI 11 додаток Notes

Переходимо до оновленого додатку Альбом (Галерея).

Галерея в Mi-смартфонах давно стала не просто сховищем фотографій, а і «машиною часу», що дозволяє вам заглянути в минуле і знайти кращі моменти.

Тепер, як і Google-фото, на підставі ваших фотографій, Галерея буде інтелектуально підбирати їх в серії відповідно до людей, дат і часу, і створювати з них динамічні фотофільми або слайд-шоу.

Цю функцію можна відключити тим, хто не любить, коли копаються в його особистому житті, але потрібно попередити, що там все одно будуть копатися, тому що Xiaomi є лідером в технології розпізнавання обличь.

MIUI 11 галерея

Штучний інтелект в альбомі також допоможе вам визначитися, який дубль фотографій вийшов кращим.

Природно, система поширення ваших фото покращилася і тепер зробити пост або репост в соціальні мережі, месенджери і на сайти стало ще простіше і зручніше.

MIUI 11 дублі фото

Тепер розглянемо програмний комплекс, призначений для дітей.

Раніше це називалося «Дитячий режим». Тепер він значно розширився і перетворився в окремий кластер додатків.

За допомогою програми Family Guardian можна відстежувати положення члена сім’ї в реальному часі. Це підійде і для дитини, і для старих батьків, і для ревнивого подружжя. Одна проблема – цей режим можна відключити. У «Дитячому режимі» такої можливості немає. Цю функцію виконує і Google, і Mi-аккаунт, але тут це виділено в окремий додаток, яке може різними способами сповіщати вас про пересування ваших близьких.

MIUI 11 контроль переміщення

«Дитячий простір» перетворився на повноцінний цифровий світ для дитини. Крім функції дзвінка та інших основних телефонних опцій, дитині пропонується набір ігор, навчальних програм, дитячих телепрограм. З включеним Дитячим режимом, дитина отримує повноцінний смартфон, розрахований на свій вік і повністю ізолюється від «дорослого» простору в смартфоні.

На жаль, все це доступно тільки китайським дітям. Навряд чи хтось зробить українську версію через відсутність контенту і справжніх ентузіастів.

MIUI 11 додаток для дітей

Новинкою в MIUI 11 є також додаток для контролю часу. З його допомогою ви можете дізнатися, скільки часу у вас вкрала та чи інша програма, або смартфон в цілому. Можна встановлювати час використання окремих додатків і таким чином позбавлятися від смартфонозалежності. Корисно, дуже корисно.

Ще одним незвичайним додатком є ​​програма попереджень про землетрус. Як сенсор смартфона визначає відмінність землетрусу від підстрибування автобуса на вибоїнах, важко сказати, але обіцяють, що це спрацює, якщо раптом почнеться виверження вулкана і землетрус.

MIUI 11 програма попереджень про землетрус

В міжнародній версії смартфон вивчає вашу активність.

MIUI 11 активність

Ще одна «тривожна кнопка» – додаток SOS. Для того, щоб викликати поліцію або швидку допомогу, тепер не потрібно розблокувати смартфон, тому що можуть бути ситуації, коли неможливо буде використовувати відбиток пальця або розпізнавання особи для розблокування пристрою. Тоді потрібно натиснути п’ять разів на кнопку живлення. Повідомлення з координатами вашого смартфона буде відправлено на службу 112.

Одне питання – а якщо кнопка живлення буде натиснута п’ять разів у тисняві в кишені і при виході з транспорту вас чекатиме швидка і поліція?

MIUI 11 SOS

Для ігроманів є додаток Game Toolbox 2.0. Прискорення апаратної частини Game Turbo, запис екрану одним натисканням, спілкування в чаті під час гри, швидку відповідь на повідомлення, відключення повідомлень під час гри – все це є в цьому додатку.

MIUI 11 додаток для ігроманів

Програма збереження паролів.

Ваші паролі можуть бути прив’язані до інтернет -адрес, акаунтів програм і іншим даним. Все це шифрується і ніхто, навіть виробник не матиме доступу до цих даних (егеж, звісно :)).
Але річ зручна. У потрібний момент вона заповнить ваші дані і не потрібно буде шукати їх на папірцях або в численних програмах.

В цілому програма Безпека зазнала великих змін. Всі знайомі нам сервіси стануть працювати швидше і точніше.

Календар теж змінився.

Тепер на головній сторінці можна відразу побачити основні завдання на кожен день. Також календар веде облік особливих днів.

MIUI 11 ці дні

А так виглядає Калькулятор

MIUI 11 калькулятор

У MIUI 11 ще багато змін, які можна буде самостійно протестувати, варто тільки дочекатися української версії глобальної прошивки.