Порівняльний огляд розумних браслетів від Jawbone, Sony і Xiaomi

  • 18.04.2015
  • 1412

Для більшості людей носимі пристрої - розумні годинник і браслети - сьогодні залишаються дрібничками, які вимагають деяких вкладень. Однак більш тісне знайомство з трекерами активності приносить усвідомлення їх користі. Вони допомагають дотримуватися графіка, керувати часом і розподіляти свої дії, а деякі сприяють формуванню та розвитку корисних звичок, якщо таких немає.
 

Минулий рік виявився яскравим для носимих гаджетів, а передвісником «трекерного» буму можна назвати браслети Jawbone. Сумний початок стартапу вилилося в бурхливе продовження, зробивши творіння компанії популярними фітнес-трекерами. З їх позаторішнім браслетом - Jawbone Up24 - в цій статті ми будемо порівнювати японсько-китайський Sony SmartBand (SWR10) і чистокровно китайський Xiaomi Mi Band.

Для любителів автономності та функціональності браслети, які ми розглянемо, мають великий інтерес. Важлива і вартість: ціна еталона нашого огляду досі залишається «кусючою», чого не скажеш про інші зразки.

Jawbone Up24

Прагнучи згладити негатив навколо перших версій Up, компанія приділила увагу підтримці пристрою, як додатками, так і гарантіями. Так вийшов функціональний і інформативний трекер. У порівнянні з попередником гаджет став куди надійніше, а якщо Up24 зламається, виробник поміняє його на новий (через продавця).

Гнучкий металевий каркас і «начинка» браслета обтягнуті гіпоалергенним термополіуретаном в п'яти кольорах. Рифлена поверхня, фактура якої відрізняється від попередньої моделі, приємна на дотик і не збирає бруду. Відсутність застібок підвищує зносостійкість девайса, але «ріжки» на внутрішній стороні зап'ястя іноді чіпляються за одяг. Проте на руці аксесуар «сидить» добре (19-23 г), до нього швидко звикаєш (передбачено три розміри, в упаковці є пристосування для визначення).

Ковпачком з одного кінця прикритий роз'єм для зарядки (3-контактний міні-джек 2,5 мм, вставляється в перехідник на USB 2.0). Жорсткою рифленою кнопкою завершується інший кінець пристрою. Кнопка перемикає режими браслета, індикація яких реалізована двома світлодіодами - півмісяцем (нічний режим) і «квіточкою» (денний режим і зарядка). Повідомлення виходять від вбудованого вібромотора: він добре відчутний, сигналізує про розрядку, досягнення цілей, нагадуваннях і звичайно ж, будильниках. Крім того, Up24 робить те, чим багато інших браслети не наділені, - під'юджує до активності! Для здорового способу життя така мотивація вельми корисна. В душ з гаджетом після пробіжки краще не ходити, але протерти його вологою ганчірочкою не завадить.

Після реєстрації в додатку Up (працює на iOS і Android з версії 4.3, зберігає дані від попереднього Jawbone, якщо він використовувався) активність відстежується з головного екрана. Функції виходять за рамки стандартних: крім обліку часу сну і кількості кроків додаток UP дає поради по активності, харчуванню та раціоналізації способу життя.

Облік калорій ведеться по руху і внесеної інформації, про споживання їжі (правда, деякі порції враховуються в унціях - проблема в локалізації ПЗ). Також, в Up24 є неповторна функція «денний сон», що дозволяє подрімати серед білого дня, не впавши в фазу глибокого сну і без неприємних наслідків. Уїнстон Черчілль називав такий сон енергетичним, і багато «апстерів» (користувачі браслетів Up) з ним згодні.

Події відображаються у вигляді стрічки з досягненнями, порадами та мотивуючими підказками. Причому кількість корисних функцій розширюється доповненнями в лівому меню. Тут же можна поставити собі цілі (тренди) і поділитися результатами і настроєм з друзями - соціальні риси у Up24 досить розвинені. Браслет закличе вас діяти, якщо ви довго сидите без руху, нагадає, що пора лягати спати, але ніяких повідомлень про дзвінки й повідомлення не надішле - на відміну від інших пристроїв, розглянутий аксесуар орієнтований саме на моніторинг активності.

Більшість сучасних носимих девайсів синхронізуються через Bluetooth, але для Jawbone це радісне нововведення - попередник синхронізуватися через міні-джек (3,5 мм), що викликало масу незручностей. Тепер роз'єм служить лише для зарядки акумулятора ємністю 32 мАг. Батарея зарядиться за годину і безперервно відпрацює до двох тижнів. Для синхронізації Up24 зі стрічкою подій знадобиться інтернет-з'єднання.

Sony SmartBand SWR10

Зірковий час для нового браслета від Sony настав ще на MWC 2014, але модель рідко зустрічається на зап'ястях українців. Пояснити це просто: пристрій підтримує лише ОС Android починаючи з версії 4.4, що відрізає масу потенційних користувачів з невідповідними операційними системами (подібна ситуація спостерігається і з браслетом GearFit від Samsung).

Будучи схожим на Up24 з апаратного боку, зовнішнім виглядом SmartBand відрізняється. Вся електроніка розмістилася в мініатюрному «ядрі» (Core, як його назвала Sony), що вставляється в спеціальне поглиблення силіконового ремінця. У комплекті поставки таких ремінців два - вони мають різний розмір, але однакове забарвлення. Цікавіше було б бачити в коробці різнокольорові ремінці, адже доступно дев'ять колірних варіантів! Крім «ядра» на манжеті є знімна «кнопка» з двома ніжками. Елемент відіграє роль замку, але застебнути браслет на зап'ясті не завжди вийде з першого разу.

Рифлена поверхня ремінця з легкістю збирає пил, проте захищає модуль з електронікою від попадання бруду і вологи. Що характерно для Sony, так це захист апаратної частини за стандартом IP58 - з браслетом можна занурюватися. Силікон створює додатковий захист і робить корпус «ядра» невидимим зовні. Тому він має білий колір. Поперемінним миготінням трьох світлодіодів на бічній грані відбивається режим роботи пристрою. Перемикання між режимами і відключення повідомлень здійснюється кнопкою поруч. Ще одна зручна «фішка» - наявність порту microUSB 2.0, як у більшості смартфонів на Android.

На руці аксесуар не відчувається громіздким (21 г), але під одягом - відчутно, а при щільному приляганні шкіра під ним злегка потіє. Виникало бажання зняти його під час набору тексту на ноутбуці - браслет потрапляє в зону тачпада (те ж можна сказати і про використання будь-якого іншого носимого пристрою). За кілька днів безперервного носіння відчуття дискомфорту згладилося, дозволивши сконцентруватися на функціональності девайса. Але по-перше відзначимо, що для коректної його роботи на смартфонах інших виробників (з Sony «подружитися» буде простіше) доведеться встановити три додатки з Play Маркет: SmartBand SWR10, Smart Connect і Lifelog. Перший являє собою драйвер браслета; за допомогою другого здійснюється управління функціями, настройка гаджета і оновлення ПЗ; третій відповідає за моніторинг активності.

Аксесуар має функцію швидкого сполучення з пристроями по NFC, подальша синхронізація відбувається через Bluetooth 4.0 (LE). Як і у випадку з Up24, тут потрібен інтернет. Налаштувавши будильники, режими і повідомлення в додатку SmartBand, можна перейти до відстеження активності в Lifelog. Інтерфейс являє собою «стрічку життя», яка відображає події, включаючи погоду, використання додатків з мобільного, час доби, дзвінки. Причому стрічка програється, замітки на ній ставляться вручну.

У нижній частині екрана зібрані всі види активності. Вони мають налаштовувати мету, однак мотивація в додатку відсутня - на браслет «прилітають» лише повідомлення про досягнуті результати. Пробудження у фазі легкого сну супроводжується відчутно-настирливої вібрацією.

Додаток Lifelog, також збирає дані про переміщення господаря і якщо система геолокації відключена, наполегливо нагадує про це. Доповнення забезпечують розширену функціональність, наприклад управління музичним плеєром. Управляє «ядром» справжній мікрокомп'ютер з маленьким одноядерним процесором ARM Cortex-M0, 16 КБ оперативної і 256 вбудованої пам'яті. Є акселерометр і гіроскоп, акумулятор ємністю 35 мАг заряджається за 40 хвилин і працює до п'яти днів в активному режимі.

Xiaomi Mi Band

Китайський виробник лякає конкурентів дешевими і сердитими смартфонами, а тепер ще взявся і за носимі пристрої, випустивши бюджетний трекер. Примітно, що третина ціни Mi Band - це вартість ремінця.

Ремінець Mi Band зроблений з силікону (шість варіантів забарвлення), але відчувається жорстким. Він вузький і плоский, посадка його на зап'ясті виявилася найзручнішою серед розглянутих браслетів. Для застібання однією рукою на ремінці присутній вушко, а на «кнопці» мається ніжка. Таким чином, Mi Band простіше інших фіксується на зап'ясті. Будучи легким (13 г), він стає непомітним вже через пару годин після початку використання, а завдяки захисту від пилу і вологи за стандартом IP67 з ним можна не розлучатися.

Модуль з алюмінію і пластика, з електронікою і вібромотора витягується з манжети неохоче. Діставати його потрібно лише для зарядки за допомогою кредла особливої ​​форми. Пропрієтарне рішення в даному випадку є слабкою стороною. Логічним було б використання microUSB, адже якщо комплектний шнур порветься - доведеться купувати новий браслет. Модель Mi Band «дружить» з пристроями на iOS і Android 4.3+, синхронізується через Bluetooth 4.0 LE і зовсім не вимагає наявності інтернету.

Не завжди виходить з'єднати браслет зі смартфонами з першого разу, а після з'єднання доведеться постукати по модулю, щоб вгамувати щасливу вібрацію сполучення. Для індикації повідомлень і рівня заряду в кришку вбудовано три діода, причому кольори їх змінюються з програми Mi Fit.

Офіційна версія Mi Fit для iOS і Android на англійскій мові, однак бажаючі можуть знайти українську версію від ентузіастів, та ще й з розширеною функціональністю. У стандартному вигляді програма відображає кількість кроків і контролює сон. Крім того, вона вимагатиме завести Mi Account з реєстрацією через номер мобільного або e-mail.

Тут ми особливим чином відзначимо, що визначивши неглибокий сон у півгодинному від встановленого будильника проміжку, браслет починає виробляти короткі потрійні вібрації з невеликим інтервалом, поступово нарощуючи їх. Будить Mi Band куди приємніше, ніж Up24 або SmartBand, при цьому браслет з точністю визначає, коли заснув господар.

В іншому все стандартно: кроки, кількість спалених калорій, пройдену відстань, денний і нічний режими роботи, повідомлення про досягнення цілей. Хоча є один веселий нюанс: Mi Band вміє рахувати кількість присідань і стрибків (з невеликою похибкою, звичайно). Браслет вібрує при дзвінках і повідомленнях, проте може розбудити і вночі, просигналізував про розрядку (після цього він вимкнеться, тому є ризик проспати). Головне достоїнство моделі полягає в акумуляторі (41 мАг): енергоспоживання оптимізовано таким чином, що заряджати батарею доведеться раз на місяць, а то й рідше!

Висновки

Показники всіх протестованих нами пристроїв мають похибки. Наприклад, похибка в межах 500 з 10 000 кроків вважається нормальною в будь-якому браслеті. Кількість спалених калорій - ще більш розмитий показник, що є унікальним для кожного виробника.

За свою вартість у розглянутих аксесуарах є наступні достоїнства і недоліки:

Jawbone Up24 - найдорожчий (~ 150 у. Е.) Браслет з фокусом на активному і здоровому способі життя, мотивуючий до спорту господаря та його друзів по Jawbone Up, але не повідомляє про дзвінки й повідомлення. Не самий зручний дизайн і слабкий вологозахист скомпенсовані найкращим трекинговим додатком з масою корисних порад і розширень. Чудовий для формування здорового способу життя. Нова версія обіцяє бути, ще краще і дорожче.

Sony SmartBand - міцний «середняк» (~ 100 у. Е.) З марким ремінцем, під яким потіє зап'ястя і цілою обоймою додатків. Змирившись з нюансами використання, можна отримати інформативний девайс з низкою повідомлень, відстеженням кожного кроку і дії в зв'язаному смартфоні. Хороший для аналізу повсякденної активності в міського життя.

Xiaomi Mi Band - гроза браслетів (~ 80 у. Е.  ~ 15 у. Е. - У Китаї)! Невелика інформативність додатку компенсована низькою ціною, можливістю установки «кастомної» ПО і неймовірною автономністю! І воно того варте.

У процесі тестування, ми зіткнулися з частим бажанням колег і друзів мати у браслеті пульсомір. Пам'ятайте, що показання приладів з таким датчиком далекі від реальних! Причому для їх використання потрібні практично ідеальні умови. Найточніший пульсометр вбудований в людський організм, втім як і безліч інших якостей, завдяки яким і з'явилися розумні браслети.

Повернутися на головну сторінку Mi.ua