Капіталізація в 70 мільярдів доларів або як Xiaomi провела первинне розміщення своїх акцій на біржі в Гонконзі

Те, про що давно «кричали» і попереджали світові ЗМІ відбулося – перше публічне розміщення акцій (IPO) китайської корпорації Xiaomi відбулося сьогодні в Гонконзі.

На цьому знаковому для компанії заході було присутнє майже все керівництво Xiaomi, на чолі з Лейем Цзюнєм та Ліном Біном.

Xiaomi

До речі, сам глава китайського бренду володіє 31.41% акцій Xiaomi, а його друг і колега Лін Бін 13.33%.

Імениті інвестори відгукнулися відразу – завдяки розміщенню своїх акцій на біржі, Xiaomi, яка оцінюється в $70 мільярдів, планує залучити кошти в сумі близько $6.11 мільярда!

Ажіотаж інвесторів зрозумілий – частка смартфонів Xiaomi в світі зростає надзвичайно швидко і схоже, що керівництво компанії не планує зупинятися на досягнутому.

Xiaomi IPO

Тому, не дивно, що в числі компаній та фондів, які придбали акції Xiaomi присутні такі круті ринкові гравці, як Qualcomm, China Mobile, SF Express, China Investment Capital, China National Open Equipment і багато інших.

Xiaomi інвестори

Xiaomi розвиток

Не приховував свого гарного настрою і сам Лей Цзюнь. На урочистому заході, присвяченому IPO його компанії, харизматичний бізнесмен виступив з сильною промовою, ключовим меседжем якої було:

«Хороші компанії отримують прибуток. Великі компанії отримують довіру та серця людей. Моя мрія, щоб Xiaomi стала хорошою великою компанією».

Xiaomi Лей Цзюнь

Xiaomi промова Лея Цзюня

Xiaomi Мрія Лея Цзюня

Якщо казати відверто, мрія Лей Цзюня бачиться більш ніж здійсненною. І здійсненною найближчим часом.

Нагадаємо, китайський бізнесмен заснував свою компанію всього лише близько 8 років тому. Він починав з виробництва ПО для смартфонів, а потім швидко і дуже впевнено зміг за рекордно короткий термін створити потужну екосистему, яка складається більше ніж з сотні компаній-партнерів.

Xiaomi екосистема

Xiaomi розвитко корпорації

Xiaomi кращі в Індії

Станом на сьогодні, екосистеми Xiaomi та MiJia налічують сотні інноваційних гаджетів і різних товарів, починаючи від розумних кросівок і закінчуючи крутими смартфонами і планшетами. Плюс спеціалізоване фірмове ПЗ для всіх цих гаджетів, звісно ж.

Xiaomi лідери в Україні

Xiaomi ажіотаж

Xiaomi фірмове ПЗ

«Ми відчули невелике падіння в 2016 році. Однак в 2018 ми знову серйозно прискорилися.
В кінці 2017 наша компанія була на 4 місці в світі по виробництву смартфонів. Зараз ми працюємо в близько 70 країнах світу, в 20 з яких ми увійшли в ТОП-5 ринкових лідерів.
У зв'язку з цією тенденцією, я вважаю, що протягом найближчих десяти років, світовим лідером в індустрії смартфонів стане китайська компанія. І я не здивуюся, якщо це буде Xiaomi».
Лей Цзюнь

Xiaomi лідери в світі

Xiaomi світові лідери

Xiaomi круті продажі

Xiaomi корпорація

Xiaomi щасливий Лей Цзюнь

Інші новини