Лист від Лея Цзюня, CEO Xiaomi: технологічні інновації, нова стратегія продажів і цілі на майбутнє

  • 12.01.2017
  • 797

 

Минулий 2016 рік був знаменним і пам'ятним для Xiaomi. У цьому невеликому листі ми розглянемо ключові події минулого року. У 2016 році ми по-новому подивилися на наш бізнес і трохи сповільнили швидкий темп, аби розібратися і скорегувати нашу подальшу стратегію розвитку. Але, незважаючи на ці моменти, нам вдалося досягти значних результатів в шести ключових областях.

Ми дослідили нові технології і випустили прогресивні сучасні смартфони. Xiaomi - це компанія, яка слідує інженерній культурі, а прагнення до нових технологічних проривів давно стало частиною нашого ДНК. У 2016 році ми випустили багато високотехнологічних продуктів. Наприклад, смартфон Mi5 став першим з 4-хосьовою стабілізацією зображення і керамічним 3D корпусом. Потім Mi5S, який першим отримав ультразвуковий сканер відбитків пальців і неймовірно потужну камеру з 1.55 мкм пікселями. Mi Note 2 став першим телефоном з подвійним вигнутим скляним корпусом, а Mi Mixбув першим смартфоном з безрамковим дизайном.

За цей час ми подали заявки на 16.000 патентів у всьому світі і вже отримали 3.612, а 1.767 з них були видані закордонними патентними бюро. Тільки завдяки безперервному впровадженню інновацій, ми зможемо випускати вражаючі пристрої і конкурувати на ринку смартфонів.

Ми помітили гарні  результати продажів у нашій роздрібній мережі 

У Китаї 4 роки поспіль ми були першими у продажах на ринку e-commerce в "День Холостяка" 11 листопада. Також ми перетворили наші шоу-руми Mi Home на повноцінні магазини. На сьогодні ми маємо 54 Mi Home, три з яких (Шанхай, Пекін і Чженчжоу) принесли понад 100 мільйонів юанів прибутку в 2016. У 2017 році ми збираємося відкрити ще 200 Mi Home і ще 1000 протягом найближчих трьох років. 

Ми помітили зростання глобальних продажів 

Xiaomi Індія досягла трьох основних етапів в 2016 році: в жовтні ми продали 1.35 мільйонів смартфонів, вперше  подолали позначку доходу в $1 мільярд доларів США і забезпечили собі місце серед топ 3 найкращих продавців смартфонів в Індії.

Чудові результати бізнесу Mi Ecosystem

Загальний дохід від продажу наших продуктів з Mi Ecosystem таких як, наприклад, розумних телевізорів Mi TV і розумних маршрутизаторів, перетнув позначку в 15 мільярдів юанів в 2016 році. На сьогодні в світі більше 50 мільйонів пристроїв підключених до нашої платформи Mi Ecosystem. У той самий час ми досягли значних успіхів в ролі акселератора хардверних стартапів.

Тепер ми маємо доказ успіху нашої бізнес-моделі Інтернет-сервісів

У 2016 році дохід від наших Інтернет-сервісів зріс удвічі, що доводить, що наша бізнес-модель працює.

Ми закінчили 2016 рік зі значно покращеними показниками ефективності управління і менеджменту 

Прикладом може бути реорганізація нашої команди з проектування смартфонів в травні 2016 року. Команда виросла в два рази, ми зміцнили R & D відділ, а також ланцюжки поставок і управління якістю. Якщо коротко, незважаючи на труднощі, з якими ми зіткнулися в 2016 році, ми як і раніше показуємо відмінні результати. Велике спасибі всім співробітникам Xiaomi за вашу важку працю!

Важкі часи позаду

Наші досягнення вражають, але проблеми з якими ми зіткнулися були незабутніми. Перші декілька років ми рухалися вперед занадто швидко. Ми створили диво, але спиралася на якесь довгострокове зростання. Таким чином, ми повинні були пригальмувати, щоб поліпшити роботу в деяких областях і забезпечити стійке зростання для довгострокового майбутнього.

Наша стратегія електронної комерції також зіткнулася з деякими проблемами. Електронна торгівля в даний час складає трохи більше 10% від загального обсягу роздрібної торгівлі в Китаї, а онлайн-ринок смартфонів становить лише 20% від загального ринку смартфонів. Xiaomi має великі амбіції, і ми не хочемо просто бути брендом, який продає тільки через Інтернет. Тому ми повинні модернізувати нашу роздрібну модель продажів і ретельно продумати стратегію.

У той самий час ми переживали не найкращі часи від проблем поставок протягом чотирьох місяців в 2016 році. Ланцюжок поставок смартфонів є надзвичайно складним. Зусиль, які ми доклали за останні кілька років, не було достатньо, щоб захистити нас від проблем в минулому році. Проте, найгірше вже позаду. За допомогою інноваційних технологій і продуктів, які говорять самі за себе, найближчі пару років вже виглядають вельми перспективними.

П'ять основних напрямків і єдина невеличка мета

Так що ж чекати від Xiaomi в 2017 році? Ми визначили п'ять основних напрямків: технологічні прориви, нова роздрібна стратегія, глобалізація, штучний інтелект і фінтех. У 2016 році ми досягли великих успіхів і визначних результатів в перших трьох областях, тому зупинимося докладніше на останніх двох.

У минулому році штучний інтелект AlphaGo легко переміг Lee Sodol в популярній грі "Го", можливості комп'ютера приголомшили весь світ. У нас також є цікаві події в області AI. У минулому році наш алгоритм розпізнавання облич став першим в рейтингу дослідження в Університеті штату Массачусетс FDBB. Штучний інтелект допоможе нам зробити життя людей легшим, і це наша основна місія.

Інтернет-фінанси є ще однією ключовою темою, на якій ми зосередимося в цьому році. У грудні 2016 року ми запустили XW Bank в рамках спільного підприємства з партнерами, у тому числі New Hope Group і Chain Hongqi. У нас є команда, яка складається з більш ніж трьохсот людей, що працюють на закладці фундаменту в фінансовому секторі по кредитах, страхуваннях, цінним паперах, фінансах і платежах, а також забезпеченні необхідних ліцензій. Це надзвичайно важливо для нашого майбутнього. Комерційними гігантами майбутнього будуть не лише інтернет-компанії, але і фінансові компанії, тому що майбутнє фінансів полягає в AI і великих обсягах даних. Ми все ще залишаємось невеликою компанією, але маємо великі амбіції і можливості.

І, нарешті, в 2017 році ми маємо скромну мету - отримати дохід у розмірі 100 мільярдів юанів.

Ось що є дійсно важливим

Щирість і пристрасть - основні цінності Xiaomi. Щирість означає, що ми випускаємо якісні продукти за доступними цінами для всіх, а також слухаємо і чуємо наших покупців. Пристрасть означає створення команди, яка б повністю присвячувала себе улюбленій справі і випускала чудові продукти.

Це ядро Xiaomi. Якщо ми не щирі і не надійні, користувачі будуть відчувати це. Якщо ми не будемо горіти своєю справою, ми будемо не в змозі ні вирішувати проблеми, ні створювати продукти, які торкаються людських сердець.

Наше бачення компанії - інновації для всіх, і якщо ми не будемо насолоджуватися цим процесом, як користувачі зможуть насолодитися нашими продуктами? Це правда, наша щирість і пристрасть уже змінили життя багатьох людей.

Озираючись назад, протягом останніх семи років ми буквально підірвали ринок смартфонів і суміжні області та задали нову планку ціни і якості.

З самого першого дня роботи у нас була мрія стати великою компанією. Я вважаю, що висока якість продукції за доступними цінами буде завойовувати серця людей. Це складний шлях і ми повинні подолати ці труднощі, аби реалізувати в життя наші мрії. Велике спасибі всім тим в Xiaomi, хто зробив свій внесок в ту чи іншу компанію. Через кілька років Ви зможете з гордістю сказати, що Ви зіграли ключову роль у створенні великої технічної компанії, яка принесла радість і інновації мільярдам людей по всьому світові. 

Лей Цзюнь 1/12/2017

Останні відео

Смартфон Mi 10 5G Youth Edition

14.05.2020

Cмарт-годинник Amazfit X | Зігнутий Дисплей

02.05.2020

Смарт-годинник Mi Watch Color Keith Haring Edition

29.04.2020

Mi Watch - Потужний & Престижний

18.04.2020

Гігантський Smart TV Redmi MAX 98"

10.04.2020

У Xiaomi 10-я годовщина ❤

06.04.2020

Дехлорирующая Насадка для Душа Diiib

03.04.2020

Redmi K30 Pro - Распаковка

02.04.2020

Смартфон Redmi K30 Pro 5G

01.04.2020

Mi 10 Pro - Погляд Зсередини

19.02.2020