Детальний огляд преміум навушників Xiaomi Mi Headphones

  • 06.07.2015
  • 1515

Перший вихід на ринок премиум- навушників Xiaomi вже відбувся. Mi Headphones призначені для меломанів, прагнучих "наближення до істинного звуку", за ціною, доступною не лише меломанам. З нашого огляду навушників Mi Piston 3, ми вже знаємо, на що Xiaomi здатні зі своїми аудіо-товарами. Але що скаже про них досвідчений звукорежисер?

Ми зв'язалися з Adrian Yew, звукорежисером, що має великий досвід роботи, - від звукорежисера зведення в студіях, до звукооператора на концертних майданчиках. У свій вільний час, він найчастіше може бути знайдений за пошуками нового аудіо устаткування, а також справжнього чоловічого взуття. Знаючи його особисто, ми можемо покластися на його справедливий вердикт відносно преміум навушників Xiaomi.

Перші враження

Якщо чесно, я був трохи скептичний на рахунок того, що можуть з себе хорошого представляти навушники RM319, особливо враховуючи те, що бренд не відомий як виробник якісного аудіо устаткування. У світі навушників загальновизнаним поняттям вважається, що ти отримуєш те, за що платиш, за винятком того, якщо це навушники Beats. Але з того самого моменту, як мені передали навушники Mi, я був приємно здивований.

Усередині виявляєш зовсім не те, чого чекаєш від мінімалістської білої "эппловської" коробки, яка схожа на упаковку від смартфону. Під час розпаковування вмісту, приходиш до висновку, що повністю біла коробка відмінно підкреслює обробку і кольори Mi Headphones.

Кожен комплект навушників поставляється з безліччю аддонів та аксесуарів, таких як позолочений перехідник від 3.5 мм до 6.3 мм роз'єму, адаптер для літаків, мішечок на затяжках з мікроволокна, твердий чохол на блискавці, але що саме дивне, три різних набору амбушур (один з яких вже встановлений на навушниках). Вхідний в комплект твердий чохол - це величезний плюс. Чохол має відсіки для зберігання різних аксесуарів і надійно зберігає самі навушники. Більшість навушників, навіть найдорожчі, випускаються максимум з м'якою сумкою.

До кінця огляду я буду порівнювати навушники Mi з двома іншими моделями, стандартам яких вони повинні відповідати за своїми характеристиками: Audio-Technica M50 (без надмірностей, компанія-роботяга яка була відзначена як «Анти-Beats) і Sennheiser Urbanite.

Дизайн і Естетичність

Mi Headphones оснащені привабливим, тонким профілем, в поєднанні з рожево-золотим і чорним кольорами в стилі ретро, ​​в парі з контрастним червоним швом на наголів'ї. Зайве говорити, що все це додає стильність і шик зовнішнім виглядом навушників Mi. Це різко контрастує з дизайном деяких інших брендів, які можуть бути або глянцевими, громіздкими, пластиковими, створювати враження дешевки.

Або все перераховане вище відразу. В рамках зовнішнього вигляду, Xiaomi безумовно зробили все правильно.

Використання кольору рожевого золота - це сміливий вибір. Дизайнери навушників в основному використовують веселі, або ж функціональні кольору і теми, імовірно, щоб уникнути помітності і претензійності. У випадку з Mi Headphones, тим не менше, я виявив, що кольори рожевого золота з чорним змішалися легко і впевнено, підкреслюючи 50 мм обрамляючий обідок з берилію і алюмінієвої решітки. Це не виглядає недоречним для модного аксесуара - це, на мій погляд, було в задумах дизайнерів Xiaomi. Очко на їх користь за такий підхід, або більш того, за те, що не злякалися зробити так.

Інше, що також вони зробили добре, це мінімізували величезні і некрасиві логотипи брендів і відмовилися від написів. Навпаки, вони підійшли більш тонко. Приклад тому - тиснений логотип «MI» на наголів'ї і непомітний напис на чашках, які свідчать про використання великих обідків з берилію.

 Якість збірки

Тим не менш, я виявив, що, в цілому, навушники сидять трохи жорсткувато і тиснуть в області оголовья, коли регуліруешь повзунок. Можливо, причиною тому - маленький розмір навушників, але це повинна бути область, де виробник преміум-товару повинен відрізнятися.

Чашки сидять добре і надійно на вухах, а також амбушюри, які відчуваються приємно, на відміну від моїх Audio-Technica M50, які можуть бути трохи некомфортними часом, через більш жорсткого матеріалу, який притискає вуха.

Що стосується алюмінієвої оздоблення на чашках і решітці, вона може бути піддана вм'ятини і подряпини під час використання. До цього моменту я вже користуюся навушниками майже тиждень, і став помічати перші ознаки потертості - хоча й ледве помітні.

До всього сказаного, навряд чи можна додати те, що навушники Mi більш довговічні в порівнянні з М50 і Urbanite. Навушники Mi просто не настільки міцні, гнучкі і тверді як їх більш дорогі конкуренти. Так що вам краще поводитися з ними дбайливо, якщо хочете зберегти їх у первісному вигляді на довгий термін.

Враховуючи сказане, не зайвим буде сказати, що це не ті навушники, які варто брати в жорсткі умови експлуатації. Оздоблення не витримає суворих випробувань вулиці. Я б відніс навушники до категорії, що підходить для любителів якісного звуку, що вимагають високоякісного відтворення на ходу, але в теж час цінителів стильного і спокійного виразу моди.

Функціональність і Продуктивність

Ні LR символів або індикаторів на зовнішній стороні навушників. Це значить, ви повинні будете або повернути чашки туди, де символи нанесені, або орієнтуватися на нижню частину оголовья поруч з повзунками. При певним освітленні можуть виникнути труднощі, щоб їх побачити. Крім цього, самі чашки повертаються тільки на 45 градусів у бік, так що користувачі повинні мати на увазі, що не варто тиснути на них, щоб уникнути пошкоджень.

З іншого боку, кевларові покриття кабелю - яке також присутній на Mi Pistons - запобігає сплутування дроти, довжина якого оптимізована для використання з мобільним телефоном або аудіо плеєром у вашій кишені. Крім кабелю, є вбудований мікрофон, а так само контролери гучності і треків, що безперечно додає якісність і функціональність Mi Headphones.

Навушники Mi також володіють трьома знімними амбушюрами, використовуючи для зміни простий і зручний механізм. Все це дійсно робить товар таким, що виділяється в рамках якості та дизайну, і це той тип нововведень, які ви б хотіли бачити в інших виробників навушників. Такі компанії можуть посперечатися: мовляв, якість звуку - це пріоритет, а модний дизайн всього лише прийом, але Xiaomi в свою чергу пропонують все і відразу - це їхній головний козир.

Шумоізоляція в Mi Headphones НЕ чудова, і витік звуку очевидний - але це те, що очікуєш від напіввідкритих навушників. Повністю закриті амбушюри приносять деяке поліпшення. З іншого боку, перевагою, якою володіють напіввідкриті навушники в порівнянні з повністю закритими Sennheiser Urbanite і Audio-Technica M50, є те, що користувач може довше перебувати в перших, тому що немає тиску на вуха.

А зараз - про найголовніший критерій серед усіх навушників - якості звучання.

Звукова картинка і ширина сцени у Mi Headphones дуже значна при даній ціні. Вокальні та інструментальні партії чутні чітко з хорошою глибиною і поділом на звуковій сцені, перетворюючи процес прослуховування в задоволення.

Але після першого враження можна помітити, що навушники мають досить важкий бас. Присутньо багато енергії в саб-басі, нижніх і верхньо-середніх частотах, в порівнянні з Urbanite і M50. Нижньо-посилений бас або гойдаючий бас може бути бажаним для деяких, особливо верхівки басів, так як низькорівневе посилення підкреслює резонансні частоти ударів, томів і баса, роблячи звук більш активним і енергійним. Але, це також може звучати гулко, брудно і метушливо - це особливо очевидно для музики, яка вже й так має багато низько-рівневої енергії.
 

Такий підхід з важким басом, може бути трохи відволікаючим для деяких людей, особливо для тих, хто, подібно до мене, обирають набагато більш плоский тональний баланс. Коли справа доходить до аудіо, завжди втручається трохи суб'єктивізму.

У високих середніх і високих частотах, немає ніякої реальної різкості або пронизливого свисту, що приємно. Тим не менш, у цьому діапазоні звук трохи приглушений, і не вистачає трохи ясності в порівнянні з M50. На високих, навушники Mi майже як полярна протилежність до М50, де М50 можуть бути трохи різкими в той час як Mi Headphones можуть звучати трохи нуднувато.
 

Вже сказавши те, що для своєї ціни Mi Headphones дійсно звучать добре, ясно і докладно з додаванням шарму в басах. Їх імпеданс робить їх придатними для використання з мобільними телефонами. Крім того, через їх напіввідчиненого типу, ви можете дійсно носити їх протягом тривалого часу і не втомити ваші вуха, так само швидко, як використовуючи М50 або Urbanite.

Природно, Mi Headphones не призначені для професійного використання при звукомонтажу або зведенні, також, як і М50, але скільки людей насправді потребують пару професійних навушників, якщо тільки робота того не вимагає?

Висновок


За зовнішнім виглядом вже можна сказати, що навушники Mi більше підходять до способу життя меломанів, таких, хто буде розглядати купівлю Sennheiser Urbanite або Beats. Якщо вам цікаво, чому навушники Beats не є одним з двох прикладів, які я згадував на протязі всього огляду, на те є проста відповідь: навушники Beats Studio у мене перестали працювати після нетривалого часу, незважаючи на те, що були зовсім новими.

Mi Headphones дійсно справили на мене враження. Вони стрибнули вище своєї голови в лінійці споживчих навушників, особливо враховуючи їх ціну. Незважаючи на сказане, інші аудіо-орієнтовані навушники від Sennheiser, Grado і Auido-Technica можуть запропонувати кращу якість звуку з точки зору точності і мають менш барвистий тональний баланс, хоча вони й позбавлені повертаючихся чашок і аксесуарів від Mi. За ціною і винятковості аксесуарів, що йдуть в комплекті, я майже відчув, що Mi Headphones не мали права звучати так добре, як вони це зробили.

Не дивно, що всі в захваті від Xiaomi.

Повернутися на головну сторінку Mi.ua