- 27.03.2018
- 1717
Іноваційна технологія лазерного флуоресцентного відображення (ALPD / Advanced Laser Phosphor Display) стає все більш відомою користувачеві завдяки якісним проекторам від Xiaomi.
Нагадаємо, що на цій технології побудований Mi Laser Projector з ультракоротким фокусом.
Як працює ALPD? Синій лазер на основі GaN стимулює рухомі флуоресцентні матеріали для отримання одного або декількох основних кольорів, що застосовуються у створенні зображення. Завдяки технологіям ці зображення дуже яскраві. Традиційні проектори використовують джерело світла - наприклад, лампи, для відображення барв. Але такий спосіб передачі зображення має недоліки, наприклад, короткий термін служби та небезпечні речовини у складі ламп. Світлодіоди на можуть дати високої освітленості, а ось лазер має хорошу спрямованість, а лазерна пляма може фокусуватися на ділянці у кілька мікрон.
Тому створені на основі синього лазера ALPD проектори дають більш насичене та яскраве зображення. У зв'язку з появою нової технології навколо неї почали виникати різні чутки. Спробуємо розвінчати найпопулярніші з них.
Міф 1: Проектори на ALPD легко виходять з ладу В даний час товари, побудовані на цій технології, пройшли перевірку Національного інституту кіно і телебачення Китаю. Вони також рекомендовані для комерційного використання. ALPD дає яскравість в 55000 люмен, це набагато вище, ніж 2000 люмен світлодіодного проектора.
Міф 2: Технологія ALPD невірно передає кольори Деяким здається, що проектори з колірною гамою технології ALPD відображають не ті кольори, яки є насправді, але це обман зору. Згідно з дослідженнями, передача кольорів ALPD-лазером відповідає критерію DCI-P3, встановленому Голлівудом для відтворення цифрових фільмів, та критерію ITU REC709 HDTV. Тобто проектор показує справжні зображення точно, повністю та з кінематографічною чіткістю.
Міф 3: Споживання енергії Проектор з лазерною флуоресценцією ALPD охолоджується без використання компресора, що дозволяє значно заощадити витрати енергії. Наприклад, якщо використовувати пристрій з ALPD, що працює з яскравістю 20 000 люмен, то споживання енергії становить 2500 Вт. При цьому споживання енергії у лазерного проектора на ксеноні може скласти близько 5000 Вт при меншій яскравості.