- 12.05.2017
- 1837
Поки весь світ захоплюється Xiaomi Mi 6 – флагманом 2017 року, ми в нашій лабораторії вирішили нагадати ком'юніті про дивовижний флагман 2016 року - ультрастильний Mi Mix. Керамічний корпус, вражаючий безрамковий дизайн, відсутність динаміка та неймовірна продуктивність – все це флагманський смартфон Mi Mix. Допитливі уми нашої лабораторії добралися і до цього могутнього топового гаджета Xiaomi. Звичайно ж, ми взяли на огляд найпотужнішу модифікацію Mi Mix - з параметрами оперативної/флеш-пам'яті – 6/256 ГБ.
Відеоогляд Mi Mix
Упаковка та комплектація
Вже просто дивлячись на упаковку Mi Mix розумієш, що маєш справу з нестандартним смартфоном. Маркетологи Xiaomi постаралися максимально виділити свій інноваційний гаджет серед інших смартфонів лінійки, подарувавши йому імпозантну стильну чорну картонну коробку. Вона володіє декількома відділеннями, магнітними кріпленнями та вельми цікаво розкладається.
Очевидно, французький гуру дизайну Філіп Старк, котрий придумав зовнішній вигляд смартфона, звернув особливу увагу і на упаковку гаджета, зробивши її оригінальною, яка випадає з класичної схеми пакування смартфонів Xiaomi.
Крім самого флагманського гаджета, в комплект входять:
- Адаптер живлення.
- Кабель USB/USB Type-C.
- Спеціальна скріпка та інструкція користувача.
Всі комплектуючі знаходяться в своїх спеціальних коробочках – як бачимо, з комплектними аксесуарами все стандартно.
Дизайн і конструкція
Як уже було згадано вище – зовнішній вигляд Mi Mix розробляв всесвітньо відомий промисловий дизайнер Філіп Старк. На його рахунку, крім усього іншого, дизайн спеціальної лінійки кухонної техніки Gorenje та суперяхти Стіва Джобса. Містер Старк володіє величезною кількістю професійних нагород, тому цілком зрозуміло, чому за дизайном свого інноваційного пристрою, керівництво Xiaomi звернулося саме до нього.
І боси китайського бренду не прогадали – дизайн Mi Mix вийшов першокласний! Чорний керамічний корпус в сталевий рамці виглядає, немов висічений з обсидіану. Прямокутний форм-фактор з округленими кутами справляє досить сильне враження - смартфон вийшов великим і зручним одночасно.
Керамічні «обладунки» смартфона дуже надійні – твердість керамічного матеріалу дорівнює 8.5 за шкалою Мооса, що твердіше, ніж сапфір. «Одягаючи» флагман в таку круту оболонку, конструктори хотіли захистити корпус гаджета від подряпин, які можуть виникнути під час використання пристрою, що в них прекрасно вийшло.
Основним досягненням творців гаджета, безумовно, є «безрамкова» технологія, яка перетворила 6.4-дюймовий дисплей Mi Mix в міні-кінотеатр. Ще б пак – 91.3% відсотки екрану смартфона займає саме безрамковий дисплей! Як же конструктори змогли створити таке?
По-перше, нижній ряд лицьового боку топового смартфона з трьома фізичними контрольними кнопками був прибраний і віртуально перенесений на екран. Так-так, кнопки «Додому», «Меню» і «Назад» були віртуалізовані – тепер вони знаходяться в нижній частині дисплея флагмана.
По-друге, був прибраний динамік, який знаходився у верхній частині лицьового боку смартфона.
В результаті, все, що звільнилося, було віддано «безрамковому» дисплею.
Але, як же власник буде чути свого співрозмовника, якщо динамік, який відповідає за виведення звуку, прибраний? Це питання напрошується само собою. І на нього конструктори Xiaomi знайшли геніальну відповідь. Завдяки спеціальному п'єзоелектричному елементу, звук передається вібраціями на керамічний корпус Mi Mix, а звідси вже у вухо власнику.
Звучить, наче фраза з якогось шпигунського фільму, проте, це не фантастика – дана технологія це інноваційна реальність.
Незважаючи на свою важкість (210 грам), топовий флагман виглядає досить елегантно.
Його тильна сторона «прикрашена» потужною 16-МП камерою та сканером відбитків пальців – обідки цих двох елементів, в преміальній, розглянутій нами версії, покриті справжнім золотом 750 проби. Вірним супутником основної камери виступає подвійний світлодіодний спалах.
Технічні характеристики
Крім інновацій та дизайну, творці вирішили виділити свій флагманський смартфон ще й надзвичайно потужними технічними параметрами.
Смартфон отримав дві вражаючі модифікації: з пам'яттю 4/128 і 6/256 ГБ. Додамо до цього надзвичайно швидкий 4-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 821 з максимальною тактовою частотою 2.35 ГГц і графікою Adreno 530 – отримуємо дійсно феноменальну потужність.
Повна характеристика вражаючого безрамкового дисплея топового гаджета звучить так: діагональ 6.4 дюйми, матриця IPS з роздільною здатністю 2040x1080 пікселів і щільністю362 PPI.
За звук відповідає п'єзоелектричний акустичний чіп AQSTIC 192k/24 bit.
Що стосується камер, то і тут смартфон Xiaomi є повноцінним флагманом: основна 16-МП камера оснащена сенсором OmniVision OV16880, автофокусом, апертурою F2.0, подвійним світлодіодним спалахом, можливістю знімати 4К-відео та купою інших приємних «дрібниць».
Фронтальна камера отримала 5 МП і спеціальний ширококутний об'єктив, що дозволяє під час селфі захоплювати в кадр чималу «панораму».
Само собою, Mi Mix отримав сканер відбитків пальців і «величезний» акумулятор ємністю 4400 мАг. Про підтримку швидкої зарядки Quick Charge 3.0 теж ніхто не забув.
Повні габаритні розміри пристрою 158.8х81.9х7.9 мм при вазі 210 грамів.
Смартфон оснащений двома слотами для Nano-SIM і не підтримує карти пам'яті (та й навіщо йому це, при флеш-пам'яті 128 або 256 ГБ).
Практичне використання
З одного боку, про флагманський смартфон розповідати легко – тому що це один з найкрутіших телефонів Xiaomi. З іншого боку, говорити про нього складно – важко перехвалити те, що і так цілком очевидно.
У бенчмарку AnTuTu смартфон, що розглядається нами, набрав 150 950 «папуг», що без зайвих слів вказує на його вражаючу потужність.
Однак ми вирішили перевірити характеристику відомого бенчмарка та почали завантажувати смартфон виключно «важкими» іграми.
Результат був передбачуваний – Mi Mix відмінно працював у всіх випадках! Він спокійно відреагував на Asphalt 8, привітно зустрів Real Racing 3 і BADLAND 2, а системні запити Injustice взагалі викликали у нього добру посмішку. Чесно кажучи, особисто ми не знаємо, що здатне змусити «гальмувати» таку міць, як електронна «начинка» флагмана Xiaomi.
«Живучість» топового пристрою більш ніж відмінна.
За годину гри в Real Racing 3, батарея смартфона втратила всього 14% відсотків заряду. Думаю, подальші коментарі зайві. До того ж не варто забувати про ультразвуковий датчик наближення, який автоматично відключає екран, коли користувач підносить його до вуха.
Що стосується нагрівання смартфона – воно в межах комфортної норми. За годину підкорення трас Real Racing 3, температура корпусу Mi Mix піднялася на досить скромну величину.
У світлі інноваційної конструкції смартфона, досить багато питань виникало щодо гучності та якості його звуку. Поспішаємо всіх заспокоїти – з аудіо-компонентом пристрою все в повному порядку!
Чіп AQSTIC свою справу знає – звук Mi Mix якісний та чіткий. Так, максимальна гучність при розмові злегка нижче, ніж, скажімо, у Mi 5, однак, її абсолютно вистачає для комфортного спілкування зі співрозмовником.
Основна гордість смартфона – величезний безрамковий екран – дійсно виглядає вражаюче, особливо при перегляді відео. Конструктори Xiaomi та Філіп Старк попрацювали на славу!
Не розчаровує і 16 МП-камера: знімки гарної якості виходять не тільки похмурим днем, але й ввечері, та навіть вночі!
Фото в похмурий день у режимі HDR
Фото в приміщенні вдень у режимі HDR
Фото ввечері в режимі HDR
Фото вночі в режимі HDR
Хочете «масштабне», гідне флагмана Селфі, будь ласка!
Висновок
Інноваційний, потужний, соковитий та керамічний – саме так можна охарактеризувати топовий флагман від Xiaomi. Mi Mix – це вражаючий смартфон, здатний прийняти і з честю витримати, напевно, будь-який з сучасних викликів. Але, все ж цікаво, чи існує мобільна гра або програма здатна змусити «гальмувати» цю міць з безрамковим дисплеєм?