Докладний огляд і нові можливості MIUI 8 на прикладі Redmi Note 3

  • 06.07.2016
  • 4127

Детальний огляд про зміни в MIUI 8 для Redmi Note 3 (Qualcomm)

MIUI 8 тепер має новий шрифт, який називається «Mi Lanting». Можливо, ви скажете «Що тут такого? У чому новинка? ». Але після декількох днів використання ви самі ж відзначите, що ця дріб'язкова зміна має вирішальне значення. Новий шрифт оптимально використовує простір для заголовків і рядків статусу, і в той же час, виглядає більш гладким і елегантним. У порівнянні зі шрифтом для MIUI 7, «Mi Lanting» виглядає просто дивовижно!

З боку дизайну просто безліч новинок. У шпалерах заблокованого екрану використовуються основні кольори веселки, і це в поєднанні з геометричними лініями, схожими на грані діаманту. Не можна не помітити і оновлений годинник, де години і хвилини тепер на одному рівні.

Додаток MIUI 8 має очевидні навіть для не озброєного ока зміни, серед яких збільшена поверхня набору номера, зелений морський колір фону, замість стандартного сірого, доступ до панелі пошуку в недавніх вкладках. Крім усього, MIUI 8 відображає більше контактів, ніж MIUI 7, коли набір номера мінімізований. Зверніть увагу, які уважні розробники MIUI 8, і до яких дрібниць продумали інтерфейс свого продукту, щоб користувачеві було максимально комфортно використовувати MIUI 8.

Також змінився інтерфейс виклику. MIUI 8 тепер використовує круглий значок для відображення фото контакту, на відміну від MIUI 7, де воно займало півсторінки. Увімкнути гучномовець можна за допомогою текстової кнопки в лівому нижньому кутку, щоб ви швидше могли зробити потрібні нотатки під час розмови. При виборі режиму гучного зв'язку фон змінюється на більш світлий і навпаки. Серед іншого, розробники поліпшили анімаційні ефекти під час прийняття і завершення розмови.

Контактна книга в MIUI 8 виглядає на багато чистіше і більш організовано, ніж в MIUI 7. Фон з сірого змінили на білий, а з додаванням плаваючої кнопки у вікні відображається більше контактів. Внесення нового контакту теж стало простіше, заповнити поля «Ім'я», «Компанія», «Тема» можна тепер в одному вікні, не заходячи в кожне окремо.

Контактні дані теж зазнали серйозних змін. Опція «Редагування» стала плаваючою кнопкою, розташованою в правому нижньому кутку, а «Опції» були зміщені для чіткішого відображення панелі. Новинкою стала «Історія» в додаванні контактів, де можна перевірити недавно додані. І не дивлячись на це, контактна книга MIUI 8 виглядає на багато прозорішою і впорядкованою, порівняно з MIUI 7. А замість стандартного одного кольору для всього списку, кожен контакт буде мати один з семи кольорів, пропонованих MIUI 8.

Маркет додатків теж змінився. Тепер можна встановлювати нові шрифти, змінювати шпалери, скачувати музику одним дотиком - просто проводячи вправо або вліво. При перемиканні заголовків, верхня панель також змінює колір.

В налаштуваннях сторінок MIUI 8 кількість пунктів скоротилася на 8 позицій. При цьому всі опції, які були в MIUI 7 залишилися на місці, винятком стали «Сповіщення». Хоча налаштувати їх можна за допомогою сторінки «Мелодія». В один розділ «Шпалери» тепер злиті «Головний екран» і «Екран блокування», а щоб швидко зробити резервну копію теми, додана кнопка швидкого доступу.

Змінилося відображення при виборі теми. Тепер швидко видалити тему можна за допомогою клавіші в правому верхньому кутку, а не прокручувати сторінку, щоб вибрати опцію «Видалити».

А ось кілька функцій, які просто прибрали в MIUI 8. Серед них дані про збереження і профіль батареї. Тепер виключена можливість мати кілька профілів батарей і перемикатися між ними. Цю функцію приховали в налаштуваннях батареї в правому верхньому куті.

Опція «Економний режим» для батареї в MIUI 8 значно спростилася. Однак у нас є нова функція аналізу батареї, яка доступна в меню батареї. Щоб скористатися нею, досить натиснути кнопку «Проаналізувати використання батареї» і переглянути докладний звіт про стан батареї.

Для додатку камери також оновили дизайн інтерфейсу. Рухом вправо / вліво можна швидко обрати налаштування фото або ефекти, серед яких з'явилося багато нових. Тепер можна грати з зображеннями, накладати більше фільтрів і робити їх ще яскравішим і цікавішим. Кожен режим має свою іконку в інтерфейсі для швидкого доступу. Незважаючи на всі новинки, деякі можливості прибрали. Так, тепер відсутня можливість перемикати фронтальну і тилову камери одним дотиком. Анімація при перемиканні між фото і відео стала більш плавною і мінімалістичною, в порівнянні з версією в MIUI 7.

Поліпшили і інтерфейс запису звуку. Тема синього морського кольору в поєднанні з легким візерунком виглядає відмінно. Хоча, що стосується самих функцій, то тут без змін.

Без них залишився і функціонал календаря, хоча сам інтерфейс став більш інтерактивним. При перемиканні між місяцями змінюється колір, а поточна дата стане нижньою плаваючою іконкою, якщо ви переглядаєте інші числа і дати.

Калькулятор в MIUI 8 кардинально змінився на краще. Нарешті додали%, чого не було в MIUI 7! Сам дисплей для розрахунків став на порядок більшим, і з'явилося більше можливостей для розрахунків, які можна відкрити у правому верхньому кутку.

Крім стандартного калькулятора з'явилися і спеціальні, серед яких конвертер валют, кредитний калькулятор, податковий, науковий калькулятор, тому ви впораєтеся з будь-якими математичними діями. Особливо актуально – конвертер валют, курс долара можна дізнатися в будь-який потрібний момент.

 

Додаток «Нотатки» в MIUI 8 на багато поліпшили, в порівнянні з попередником. Відображення списку заміток змінило стиль – тепер це сітка або шкала часу. Вибрати стиль можна самостійно, натиснувши на іконку в правому верхньому куті. Кольорове рішення теж приємно радує очі. При заповненні замітки, підкладка змінює свій колір.

Також до нотаток можна застосувати спеціальні теми і робити їх яскравішими і художніми, ніби ви намалювали їх в своєму паперовому блокноті. Єдиний мінус – немає можливості застосувати ці теми для відображення віджета на робочому столі.

З метою максимально налаштувати безпеку користувача, розробники додали можливість заховати ваші нотатки з допомогою пароля. Для цього досить потягнути нотатку вниз і приховане місце стане доступним.

Інтерфейс сторінки «Налаштування» також був оптимізований і використовує темно-сірий колір фону. Зміни внесли і на сторінці налаштувань «Блокування і дозволи». У MIUI 8 є дві нових функції на сторінці налаштувань: Другий простір і Клоновані додатки. Про них розповімо трохи нижче.

Рядок стану в MIUI 8 тепер виглядає як карта палуби. Довжина рядка стану не статична, і залежить від кількості ваших сповіщень. Навіть колір рядка тепер залежить від погоди, вона буде зеленою в сонячний день і синьою при похмурій погоді. Можна і не відкривати погоду, а дізнаватися про неї просто з рядка стану. Анімація зміни рядка стану при торканні вгору і вниз також змінилася і стала гладкою і рідкою, як рух води.

Якщо ви не в захваті від зовнішнього вигляду рядка стану MIUI 8 ви можете це легко поправити. Просто перейдіть в «Налаштування», а потім «Відомості та Рядки стану», там виберіть перемикач розкладки і пункт «Окремий». І ось ви вже повернулися до рядка стану в MIUI 7.

Є деякі поліпшення і швидкого доступу до недавно використаних додатків. Так, керування музичним плеєром додається поверх всіх додатків. У правому верхньому куті є іконка для перемикання режимів перегляду програм – значки або сторінки. Тому не потрібно збільшувати або зменшувати зображення, можна просто вибрати потрібну саме вам. Крім усього, було оптимізовано загальне компонування елементів, для мінімального використання простору.

MIUI 8 відрізняється своїм округлим дизайном оновлення додатків, в той час, як MIUI 7 в основі дизайну має трикутник. Ці невеликі штрихи створюють враження відкритого простору інтерфейсу.

Годинники головного екрану набули нового зовнішнього вигляду,і  тепер хвилини і години стоять врівень. А сама висота годин знизилася. Значки перемикання на екрані блокування мають модифікований зовнішній вигляд. Також менше простору тепер займає пошуковий рядок Google. Саме завдяки цим змінам на робочому столі стало ще зручніше і більше вільного простору.

Введення нових функцій у MIUI 8

Редактор фото і відео в MIUI 8 це тепер не звичайний інструмент. Розробники додали більше нових можливостей і ресурсів для зміни фото і відео. Крім звичного вже для всіх редактора фотографій, тепер редагуйте і ваші відео. Можна накласти текст на вашу відеострічку, додати цікавий ефект, обрізати її або доповнити музичною доріжкою. Редактор дійсно корисний, ви можете зробити гарне музичне відео прямо на своєму гаджеті і відразу поділитися ним з друзями.

Несподіване рішення зі скріншотом, хто б міг подумати, що його можна зробити ще зручніше і корисніше ... Ну що можна поліпшити в цій функції? Умовно це можна назвати «довгий скріншот». Після того, як ви зробили фото сторінки, воно стане плаваючим в правому верхньому куті. При бажанні його можна відредагувати, наприклад, дописати текст з роз'ясненнями та розширити, також його можна редагувати навіть в той час, коли він ще плаває. Анімація з плаваючим скріншотом – це щось!

Думаю, всім відомо про подібну функції на смартфонах Apple або Samsung. Але в MIUI 8 плаваючий значок «Меню ярликів» організований на багато простіше, ніж ви думали. Ви можете мати швидкий доступ до 5 ярликів і налаштувати доступ до будь-яких захованих додатків. Якщо ви не використовуєте це меню більше 2-х секунд, воно стане майже прозорим, щоб вам не заважати. Налаштувати цей параметр можна в меню Налаштування – Розширені можливості пошуку – Контекстне меню.

Вище ми вже згадували про функції «Другий простір», а тепер докладніше розглянемо новинку. Це можливість створювати кілька просторів для різних користувачів. Щось на зразок системи Windows на вашому комп'ютері. Другий простір може містити абсолютно інші додатки і елементи, які ви налаштуєте. Щоб переключатися між просторами, досить при заблокованому екрані вибрати користувача і ввести пароль.

Клонування додатків – також одна з новинок, про яку вже згадувалося, а тепер про неї в деталях. З MIUI 8 тепер ви можете створити ще одну копію додатків, наприклад, щоб користуватися двома акаунтами в соціальних мережах і не перемикатися між обліковими записами. Кнопка клонування розташована в нижньому лівому кутку і позначена жовтою іконкою. Таким чином, за допомогою клонування ви можете залишатися в особистому акаунті Facebook і вести робочий одночасно.

Одна з найбільш функціональних новинок – це нові сканери MIUI 8. Тепер вони мають більш широкий функціонал навіть для найвимогливіших користувачів. Доступні 6 різних варіантів сканерів, серед яких вже широко відомий сканер QR-кодів і торговий сканер. Про другий більш детально – з його допомогою можна знайти будь-який товар у відомому китайському інтернет-магазині Taobao. Зробити це можна сфотографувавши потрібну позицію і завантаживши її в торговий сканер – аналогічні товари, ціни, подробиці і все, що ви бажаєте знати про цей товар. Торговий сканер корисний для користувачів усього світу і не обмежується межами Китайської республіки.

Також є вбудований перекладач. В даний момент він може перекласти до 7 мов, серед яких англійська, китайська, японська, французька, іспанська, німецька та корейська. Але практично всі мови будуть перекладені на китайський. Додано і додаток для вирішення складних математичних задач.

Родзинкою і головною прикрасою MIUI 8, на нашу думку, став додаток для сканування і редагування документів. Ви можете відредагувати або обрізати документ і навіть отримати з нього текст, правда, тільки на одній мові. І тим не менше, функція дає багато можливостей для обробки своїх документів просто по дорозі на роботу.

Висновки

Версія MIUI 8 має безліч відмінностей від своєї попередниці, в той час як MIUI 6 відрізнялася від MIUI 7 несуттєво. Тепер з'явилося більше простору, основні програми отримали новий зовнішній вигляд, а функціонал поповнився мінімум десятком новинок. Думаємо, MIUI 8 привнесе в життя своїх користувачів більше можливостей і комфорту, і все це в поєднанні з дуже елегантною картинкою.