- 12.07.2017
- 1689
Багатьох цікавить питання – як принципово відрізняються планшети: 2/64 ГБ Mi Pad 2 (усі моделі MiPad 2 тут) і новий 4/64 ГБ Mi Pad 3 (усі моделі MiPad 3 тут), крім збільшеної оперативної пам'яті, само собою. Або чи впливає однаковий форм-фактор на ефективність роботи? На що вплинула зміна процесора? Ми вирішили з'ясувати відповіді на ці та інші питання, ретельно протестувавши обидва гаджета.
Упаковка та комплектація
Mi Pad 2 зліва Mi Pad 3 зправа
Обидва планшета упаковані в кращих традиціях Xiaomi – біла картонна коробка, без будь-яких надмірностей або нововведень.
Комплектація також абсолютно стандартна:
- Кабель USB Type-C;
- Адаптер живлення;
- Перехідник під наші розетки;
- Коротка інструкція на китайській мові.
Втім, ми нічого іншого і не очікували.
Дизайн і конструкція
Форм-фактор обох гаджетів ідентичний – планшети мають однакові габаритні розміри та схожі один на одного, як брати-близнюки.
У кожного з них є порт USB Type-C і два динаміка для якісного і гучного звучання. Візуально відрізнити їх неймовірно складно, допомагає тільки маленький логотип Mi у верхній частині лівого краю лицьового боку Mi Pad 2.
Технічні характеристики
На відміну від візуального, в технічному плані планшети істотно розрізняються. Спільними у них залишилися лише такі характеристики:
- Діагональ екрану: 7.9 дюймів;
- Роздільна здатність: 2048x1536 пікселів;
- Матриця екрану: IPS Retina;
- Флеш-пам'ять: 64 ГБ;
- Фронтальна камера: 5 МП.
Основних же відмінностей 4:
- Процесор і графіка: Mi Pad 3 оснащений 6-ти ядерним MediaTek MT8176 з частотою 2.1 ГГц і графікою Imagination PowerVR GX6250, а Mi Pad 2 – 4-ядерним Intel Atom X5-Z8500 з частотою 2.2 ГГц і графікою Intel HD Graphics.
- Оперативна пам'ять: в Mi Pad 2 це 2 ГБ, а в Mi Pad 3 - це вже 4 ГБ.
- Фронтальна камера: в Mi Pad 2 це 8 МП, а в Mi Pad 3 камера «виросла» до 13 МП.
- І замикає четвірку ємність акумулятора: у Mi Pad 2 це 6190 мАг, в той час як Mi Pad 3 гордо красується 6600 мАг.
Як ці переваги новинки відображаються на практиці? Читайте далі!
Практичне використання
Після численних захоплень високоякісною обробкою корпусу Mi Pad 3, ми виявили, що і тактильні відчуття від використання Mi Pad 2, також досить приємні. Обидва планшета зручно тримати, як однієї, так і двома руками, вони не ковзають і не прагнуть «вискочити» з рук.
Щоб зрозуміти відмінність в електронній «начинці» двох пристроїв, ми, за доброю традицією, піддали їх тотальному тестуванню. Першим різницю показав бенчмарк AnTuTu. У ньому Mi Pad 3 набрав 81685 «папуг», а Mi Pad 2 «всього» 75 129.
Потім дала себе знати різниця в процесорі, графіці та оперативній пам'яті: хоч Mi Pad 2 і непогано впорався з відтворенням вимогливої гри Real Racing 3, у його нового колеги Mi Pad 3 це вийшло більш плавно.
Головною ж відмінністю стала швидкість розрядження акумулятора. Якщо за годину гри заряд Mi Pad 3 впав всього на 18%, то у його попередника батарея просіла на 26%.
Що стосується різниці в якості зйомки фронтальних камер, вона, звичайно, є і, само собою, на користь Mi Pad 3, але не настільки істотна, як може здатися при порівнянні 8 і 13 МП.
Фото Mi Pad 3 (в приміщенні і в сонячний день)
Фото Mi Pad 2 (в приміщенні і в хмарний день)
Як бачимо, навіть в хмарний день, Mi Pad 2 демонструє непогану якість зйомки, але 13 МП-камера Mi Pad 3 все ж робить цей планшет переможцем змагання.
Висновок
Швидке та ретельне порівняння двох гаджетів чітко показало, в яких саме компонентах Mi Pad 3 «сильніше», ніж Mi Pad 2. Однак це зовсім не означає, що один планшет гірше, а другий – краще. Це два дуже приємних гаджета зі своїм співвідношенням ціни та якості, просто один з них - новинка.