Огляд Xiaomi MI4

  • 15.10.2014
  • 1492

Я став фаном Xiaomi відтоді, як придбав невеликий за розміром приголомшливий смартфон Mi 2S. На сьогодні це один з кращих смартфонів, які у мене коли-небудь були!

На початку 2014 року мою увагу привернули новинки від Xiaomi, і незабаром я придбав новий Mi4 через iBuyGou. До речі, слід зазначити, що хоч мені й довелося змінити кілька смартфонів протягом року, мої улюбленці – це Mi4 і OnePlus One.

Враховуючи той факт, що я часто їжджу на мотоциклі і мені зручніше тримати телефон сааме в кишені, а не де-небудь в іншому місці, 5.5-дюймові смартфони – не найкращий вибір для мене, адже вони не вміщуються в кишеню (в сидячому положенні). Саме тому я обираю Xiaomi Mi4, розміри якого мене повністю задовольняють.

Зовнішній вигляд

Виглядає Mi4 подібно до інших популярних смартфонів. Однією з відмінних рис «популярних» моделей є вигин по краях панелі. Однак зовнішній вигляд Mi4 одночасно з тим поєднує в собі певні риси попередніх моделей. Якщо ви є поціновувачем оригінального дизайну, то даний смартфон точно не для вас. А якщо ні ... Тоді продовжимо розмову!

Обрамлення смартфона надзвичайно тонке - тонше, ніж у будь-якого смартфону, який мені довелося потримати в долонях. Саме завдяки даній особливості телефон з легкістю вміщується в кишеню. Багато інших телефонів також мають тонке обрамлення, проте верхня і нижня панелі цих пристроїв виглядають надто нав'язливо, чого не скажеш про Mi4, дизайн якого забезпечує зручне користування смартфоном однією рукою.

Краї Mi4 скошені... або звужуються, якщо так можна висловитися. Це більш помітно на передній частині панелі, ніж на задній. Дана особливість не лише надає смартфону особливої ​​візуальної привабливості, але і спрощує користування девайсом... так, що вашим рукам не загрожують порізи. : Р

Праворуч на корпусі смартфонів Xiaomi традиційно розташовані кнопки, за допомогою яких можна знімати і змінювати задню панель. Ця особливість відрізняє Mi4 від попередньої версії - Mi3, задня панель якої нез’ємна. Xiaomi Mi4, в свою чергу, дарує вам повну свободу вибору задньої панелі. Однак батарея в смартфоні не знімається.

Передня панель Mi4 зовні нагадує «самі знаєте, який телефон». Зверху розташований невеликий роз'єм для динаміка. Мені подобається, коли динамік розташований на одному рівні з вухом, інакше даний роз'єм перетворюється на даремний запилений отвір. Але річ не про це.

Зліва від динаміка розташована маленька чорна точка, на якій знаходяться датчики наближення і освітлення. Ще лівіше знаходиться відомий логотип Mi. З правого боку розташована вражаюча 8-мегапіксельна фронтальна камера.

На нижній частині панелі під екраном присутній стандартний набір кнопок - «Функції», «Додому» і «Назад». Залежно від версії прошивки (MIUI V5 або MIUI 6) крайня ліва кнопка функціонує в якості кнопки меню або кнопки перегляду активних завдань. У нашому випадку - останній варіант, оскільки мені подобається зовнішній вигляд і дизайн MIUI 6.

На нижній грані смартфона знаходиться посилений micro USB порт, а також захисна решітка, за якою знаходиться динамік і мікрофон. Але перш ніж обговорити звучання динаміка, слід зазначити, що виглядає решітка доречно і цілком вписується в дизайн.

На лівій грані смартфона немає нічого, крім роз'єму для SIM-карти. На правій грані знаходяться приємні на дотик металеві кнопки блокування і регулювання гучності.

На верхній грані розташований стандартний 3.5мм роз'єм для навушників, а також, вперше в смартфонах Xiaomi, - інфрачервоний датчик. Останній є досить корисною характеристикою, оскільки дозволяє вимірювати відстані до об'єктів за допомогою смартфона, однак його діапазон на Mi4, на жаль, не такий великий, як хотілося б.

Екран

Серед більшості 5-дюймових смартфонів, які мені довелося тримати в руках, перше місце між собою розділили Mi4 і OPPO Find 5. Останній мені дуже подобався, але через певні фінансові обставини мені довелося його продати. У будь-якому випадку, Mi4 НЕ поступається в якості зображення OPPO Find 5. Як я зазначав раніше, 5-дюймовий екран є для мене найбільш оптимальним рішенням, тому дисплей на Mi4 повністю відповідає моїм вимогам. У мене є ще один телефон, який я використовую для Youtube і відео, але я став помічати, що потреба в ньому значно знизилася з моменту придбання Mi4.

Прошивка MIUI (в моєму випадку 6 версія) дозволяє вибрати одне з трьох колірних рішень і один з двох колірних варіантів заливки. Мені подобаються дисплеї з природною передачею кольору, але на Mi4 я обрав «холодну» колірну гаму. Із запропонованих «теплої», яка віддає жовтим, і «стандартної» я все ж таки обрав «холодну». Але й «стандартна» теж нічого.

Ви можете обрати один з режимів насиченості - «Блискучий» та «Стандартний». Різниця між цими режимами не настільки суттєва, як між колірними гаммами. Я використовую «Стандартний» режим насиченості, оскільки «Блискучий» відтінок надто теплий. Це вже питання особистої переваги.

До речі, слід зазначити, що протягом досить довгого часу китайським смартфонам був притаманний витік світла. На щастя, даний смартфон обійшов цю проблему стороною за винятком невеликого витоку на правому нижньому кутку, що майже непомітно. З цим дефектом цілком можна жити, не відчуваючи будь-яких незручностей.

Двома словами, я би цілком дав дисплею 9 із 10 на пару з OPPO FInd 5!

Камера

Протягом 2013 року розвиток характеристик фронтальної камери прогресував семимильними кроками. Звичайно, це дещо позначилося на продуктивності смартфонів, але різниця не настільки істотна, як різниця (читати: поліпшення) в характеристиках.

МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ Xiaomi Mi 4 в якості камерофона. Можливо, камера в даному смартфоні і не має велике число пікселів, або навіть не оснащена безліччю функцій (таких, як режим сповільненої зйомки, наприклад), але камера на Mi4 відмінно фотографує яскраві моменти повсякденного життя. А це, на мій погляд, найголовніше!

Підвищеної точності фотографій виробникові вдалося досягти завдяки функції надшвидкого фокусування. Я можу закарбувати навіть найшвидші моменти! По частині продуктивності камери я б поставив Mi4 на друге місце після OPPO Find 7 (який, на мій подив, оснащений тим самим датчиком IMX214, що і Mi4! Але, як з'ясувалося, датчик значною мірою впливає на якість зображення).

Mi4 багато в чому перевершує Mi3. Для обох моделей характерна надмірна насиченість кольорів; проте в Mi4 яскравість трохи нижча, що робить зображення більш реалістичним. MIUI 6 також має свої недоліки стосовно апаратної частини, але в цілому я задоволений.

На перших порах користування смартфоном я зіткнувся з проблемою фокусування камери в макро режимі. Ця проблема незабаром вирішилася завдяки численним оновленням OTA.

І все-таки камері трохи бракує функціональності, що, я сподіваюся, зміниться з майбутніми оновленнями OTA. Як правило, у Xiaomi не зволікають з випуском оновлень - найчастіше вони випускаються щотижня.

Камера також підтримує зйомку відео 4К, хоча, для мене це не важливо. Якщо ви не використовуєте 4К, відомого як UHD телебачення, - для вас, думаю, також!

Ще однією цікавою характеристикою Mi4 є функція «Зміни фокусу». Як зрозуміло з назви, дана функція дозволяє сфокусуватися на певному об'єкті ПІСЛЯ натискання на кнопку затвора. З радістю повідомляю, що «Зміна фокусу» працює відмінно!

Мені було цікаво випробувати дану функцію. А оскільки Xiaomi впровадили в смартфон можливість фокусування протягом 3 секунд, у мене не виникло жодних труднощів. Перейшовши в файлову систему, я виявив, що телефон зробив кілька фотографій (4, якщо я не помиляюся) з фокусом на різних ділянках, так що у вас є можливість змінити фокус як би під час фотографування. Розумно, нічого не скажеш! (А от щоб впровадити дану функцію в смартфони HTC, довелося б задіяти абсолютно інший датчик J).

Батарея

Мушу зізнатися, що тривалість роботи батареї Xiaomi Mi4 мене приємно здивувала. І хоча вона не така велика, як в OnePlus One, це практично ніяк не позначається на користуванні. З іншого боку, я отримую більш яскравий і зручний дисплей, на якому я можу працювати впродовж 6 годин (в залежності від Android), перш ніж буду змушений підзарядити акумулятор. До речі, раджу вам переконатися в тому, що ви використовуєте оригінальний блок зарядного пристрою, що поставляється в комплекті Xiaomi Mi4. В іншому випадку приготуйтеся витратити додаткові 4-5 годин для повної зарядки акумулятору. Оригінальний блок заряджає Mi4 дуже швидко; ніякий інший блок зарядного пристрою (навіть на 2А) не впорається з цим завданням швидше. Оскільки Xiaomi ніколи не рекламували чого-небудь на зразок VOOC, я переконаний, що настільки швидкий час зарядки криє в собі якийсь секрет (звичайно, якщо це не є заслугою процесора Qualcomm: D).

Активність мого користування з кожним днем змінюється. Найчастіше у мене залишається ще 50% заряду наприкінці дня при тому, що телефон тримався біля 18-19 годин без зарядки і безперервно використовувався протягом 3 годин. Я думаю, що показники досить непогані, як для 5-дюймового дисплея, ще й такого яскравого, як Mi4.

Щоб вам було простіше сформувати точне уявлення про тривалість роботи батареї, перерахую додатки, які я використовую найчастіше. До них відносяться: Feedly, Chrome, WhatsApp, Pocket, Gmail і кілька інших, які я міняю, як рукавички.

Загалом, я б оцінив батарею Mi4 на 9 з 10. Але зверніть увагу на те, що девайсу знадобилося кілька тижнів, щоб досягти даних показників; спочатку ситуація була куди гіршою. Причиною цього також могла бути прошивка MIUI 6, але я підозрюю, що справа безпосередньо в апаратних характеристиках.

MIUI 6

Важко не помітити, що Mi4 працює на прошивці MIUI. Причиною тому не тільки підвищена функціональність і дуже привабливий зовнішній вигляд інтерфейсу, але також і той факт, що ЗМІ воліють критикувати прошивку MIUI. Я не звинувачую їх за це. Прошивка MIUI зовні нагадує iOS, але за будовою більше нагадує Android. Перш ніж охрестити прошивку MIUI копією iOS, варто розглянути інший бік медалі, розглянувши її переваги. Безперечно, прошивка MIUI багатофункціональна і дуже зручна, однак знадобиться деякий час, щоб до неї звикнути, - особливо в тому випадку, якщо ви перейшли на MIUI з іншого Android пристрою.

У порівнянні з попередніми версіями прошивки MIUI 6 має значні функціональні поліпшення і більш привабливий зовнішній вигляд. Багато які з колись недосяжних аспектів тепер стали легкодоступними, що стправляє сприятливе враження на численних користувачів. Тепер у вас є можливість з легкістю перемикати альтернативні оболонки операційної системи та інші додатки за умовчанням, що раніше було чимось неймовірним.

Висновок

Протягом минулого року мені довелося користуватися різними смартфонами, серед яких такі моделі, як HTC One M8, OPPO Find 5, Find 7, Xiaomi Mi 3 і, звичайно ж, OnePlus One… Як ви гадаєте, який зі смартфонів сподобався мені найбільше? Цілком вірно - це Xiaomi Mi4! Зрозуміло, мій вибір дещо суб'єктивний, оскільки багато сучасних користувачів віддають перевагу смартфонам з екранами більш ніж 5 дюймів. Я, мабуть, належу до старої школи.

Якщо продуктивність смартфона протримається на тому ж рівні, що і зараз, я готовий використовувати Mi4 в якості основного смартфону протягом усього наступного року. Як я зазначав раніше, дуже важливим компонентом смартфона для мене є батарея, і Mi4 повністю відповідає моїм вимогам. Заряд батареї тримається майже стільки ж, скільки і в Mi 2S з акумулятором в 3200 мАг! (зверніть увагу, що Mi 2S оснащений всього 4,3-дюймовим 720p екраном).

А такі характеристики, як наявність датчику відстані (для роботи якого на даний момент потрібно завантажити спеціальний додаток англійською мовою) повністю виправдовує вартість смартфона. Особисто від себе зізнаюся, що з великим нетерпінням чекаю, коли ж Xiaomi Mi4 повною мірою вийде на світовий ринок - далеко за межі Індії та Китаю. Ось тоді й поговоримо!