Огляд: Xiaomi PM 2.5 Air Detector - сенсор, який не залишить брудному повітрю жодного шансу втекти!

  • 15.02.2017
  • 1981

Xiaomi PM 2.5 Air Detector огляд

Особисто я з нетерпінням чекав, коли даний гаджет надійде в продаж. Вся справа в тому, що в моєму особистому ТОПі корисних пристроїв Xiaomi, цей маленький PM 2.5 Air Detector займає, чи не перше місце. Чому? Читайте далі!

Відеоогляд Xiaomi PM 2.5 Air Detector

Упаковка та комплектація

Xiaomi PM 2.5 Air Detector упаковка

Упаковано пристрій досить мінімалістично: в фірмову коробку білого картону з зображенням PM 2.5 Air Detector. Всередині неї знаходиться безпосередньо сам гаджет і інструкція на китайській мові з досить виразними картинками. Усе.

Xiaomi PM 2.5 Air Detector комплектація

Конструкція та дизайн

Xiaomi PM 2.5 Air Detector порт

За задумом творців, аналізатор повітря призначений не тільки для домашнього використання. Завдяки зручній кубічній формі з закругленими краями, гаджет комфортно носити з собою в сумці, рюкзаку або просто кишені. Його невеликі габаритні розміри 63х63х34 мм і зовсім мала вага 100 г, дозволяють власнику брати PM 2.5 Air Detector куди заманеться – в машину, на роботу тощо.

PM2.5 вага

Турбуватися про крихкість пристрою не доводиться – його корпус виготовлений з міцного ABS-пластика.
У гаджета всього одна кнопка вмикання/вимикання, яка знаходиться у верхній частині корпусу. З тильного боку, під отворами для потрапляння повітря, розташований порт MicroUSB, завдяки якому аналізатор можна заряджати. Взагалі, дизайн PM 2.5 Air Detector слід охарактеризувати відомою фразою – «все геніальне - просто».

Технічні характеристики

Xiaomi PM 2.5 Air Detector акумулятор

Абревіатура PM 2.5 в назві гаджета – це позначення класу дрібних шкідливих твердих частинок, які є найбільш небезпечними для людських легенів. Завдяки потужному лазерному датчику, PM 2.5 Air Detector легко справляється з ідентифікацією цих шкідливих елементів, чий розмір може складати всього 0.3 мкм!

Зручний OLED-дисплей аналізатора повітря оснащений спеціальним світлодіодом, який змінює свій колір, в залежності від ступеня чистоти повітря. Його параметри такі:

  • При концентрації шкідливих твердих частинок в межах 0-75 мкг/м3 – колір індикатора зелений, що означає нормальну чистоту повітря.
  • Коли концентрація знаходиться в діапазоні 75-150 мкг/м3 – це вже помаранчевий колір, що означає – незадовільний стан повітря.
  • При концентрації вище 150 мкг/м3 активується червоний колір, який попереджає власника, що повітря навколо серйозно забруднено!

Пристрій оснащений акумулятором ємністю 750 мАг, що забезпечує до 3-х годин безперервної автономної роботи гаджета.

Xiaomi PM 2.5 Air Detector Wi-Fi
Крім того, PM 2.5 Air Detector оснащений Wi-Fi-модулем, завдяки якому він може не тільки контролюватися зі смартфона, але й взаємодіяти з іншою технікою екосистеми Xiaomi! Йдеться про очисники повітря Mi Air Purifier, Purifier 2 і Purifier Pro. Аналізатор повітря можна синхронізувати з будь-якої з цих моделей. Суть роботи такого тандему вельми проста та практична: варто тільки PM 2.5 Air Detector зафіксувати неналежний рівень чистоти повітря в довіреному йому приміщенні, він відразу подасть сигнал на вмикання для очищувача повітря. Як то кажуть, система «Розумний Дім» в дії!

Xiaomi PM 2.5 Air Detector синхронізація
Важливою «фішкою» є можливість регулювання яскравості дисплея в залежності від часу доби. У денний час він буде світити яскраво, а в нічний, відповідно, стане більш тьмяним. Крім того, на екрані детектора можна виставити годинник.

Xiaomi PM 2.5 Air Detector нічний режим

Xiaomi PM 2.5 Air Detector годинник

Практичне використання

Xiaomi PM 2.5 Air Detector налаштування

Відзначимо відразу, що аналізатор повітря відмінно показав себе в роботі. Маленький та зручний, він вільно помістився в кишеню моєї куртки, причому через малу вагу пристрою, я через якийсь час взагалі забув, що взяв його з собою.

Лазерний датчик PM 2.5 Air Detector продемонстрував прекрасну швидкість і точність роботи. Як виявилося, в моєму будинку якість повітря була дуже непоганою, в районі 15-35 пунктів.

Xiaomi PM 2.5 Air Detector інтер'єр

Однак варто було запаху гару з вулиці проникнути в кімнату, як показники сенсора стрімко поповзли вгору, перестрибнувши через 75 пунктів і потрапивши до помаранчевої зони.

PM2.5 забруднення
Я продовжив свої експерименти.

Це гаджет у метро. Як бачите, очисні фільтри метрополітену працюють дуже добре – показники сенсора у зеленому секторі. 

Xiaomi PM 2.5 Air Detector метро

А це вже промзона великого міста. Показники одразу ж закріпились у помаранчевій зоні. 

Xiaomi PM 2.5 Air Detector забруднення
Як я не старався, знайти район у місті, де б аналізатор повітря демонстрував жахливий «червоний» рівень забруднення, я не зміг. 
Як бачите, аналізатор повітря показав себе просто чудово. Єдине, що слід відзначити – при роботі з гаджетом не треба закривати задню решітку, через яку відбувається забір повітря. Якщо обмежити доступ повітря до датчика PM 2.5 Air Detector, його показники будуть дуже неточні.

Висновок

Xiaomi PM 2.5 Air Detector приміщення

Інженери Xiaomi подарували нам дійсно гарний та практичний гаджет. Хочете завжди знати рівень чистоти навколишнього повітря, де б ви не знаходилися? PM 2.5 Air Detector допоможе вам в цьому!

Інші новини