Всі шляхи ведуть у MIUI

  • 27.12.2017
  • 3157

Продукція компанії Xiaomi відома значній частини населення України. Принаймні, назву бренду чули практично всі.

Але те, яким був перший продукт цієї компанії, відомо лише найпалкішим прихильникам, фанатам оболонки MIUI. Тому, що саме ця програма стала першим товаром, офіційно виробленим Xiaomi в далекому 2010 році.

Тоді вона представляла собою кілька додатків для полегшення управління системою Android 2.2 і дизайнерські зміни інтерфейсу ОС.

MIUI Україна

З тих пір відбулися кардинальні зміни. Прошивкою MIUI зараз користуються близько півмільярда користувачів у всьому світі. Крім оптимізації можливостей системи Андроїд, прошивка пропонує власні розробки, які значно покращують функції стокової системи. Саме софт робить ваше «залізо живим».

Поділ екрана, управління сповіщеннями додатків, економія трафіку, система дозволів, запис дій на екрані і розширені налаштування безпеки - це далеко не повний перелік можливостей прошивки, актуальна версія якої має номер 9 і працює на Android 6,7 і 8.

MIUI Bunny

Як MIUI потрапила в Україну?

У 2013 році компанія NIS Україна почала поставки в нашу країну смартфонів і планшетів Mi. Тоді ще була актуальною MIUI 5 версії.

Потрібно відзначити, що до сьомої версії прошивка була повністю китайської. Але ентузіасти в різних країнах локалізували прошивки і створювали фан-спільноти.

З огляду на споживчу політику Сяомі, команда NIS, закохавшись, можна сказати, з першого погляду в MIUI, прийшла до думки, що просто продавати смартфони може кожен, а створити співтовариство шанувальників софта і пристроїв, організувати локалізацію девайсів і підтримку вимогливих користувачів, як абсолютно нову концепцію взаємодії зі знайомою багатьом системою Android, здатні одиниці.

NIS logo

Крім того, з моменту початку масових поставок смартфонів в Україні, виникла необхідність зробити прошивку зрозумілою звичайним користувачам, які не збиралися «танцювати з бубном» при кожному оновленні та налаштуванні прошивки, розпочати і організувати щотижневу підтримку оновлень.

Рут-доступ, редагування конфігураційних файлів, декомпіляція та збирання ядра - звичайні процедури для гиків, повинні були піти в минуле і не ставати проблемою для пересічного користувача смартфона. Користувач повинен був отримати працездатний програмний продукт, який легко налаштовується, встановлюється і обслуговується.

MIUI переклад

Тому новостворене співтовариство MIUI в Україні почало копітку роботу по впровадженню української мови в офіційну прошивку.

У 2015 році розробники Xiaomi почали створювати глобальні версії прошивок. І серед 15 мов, що були в них на той момент, була і українська. У сьомій версії вся локалізація була плодом зусиль ентузіастів.

Перед виходом нової, 8-й версії MIUI, обрані члени української спільноти вже централізовано працювали, переводячи, рядок за рядком, весь величезний текстовий масив інтерфейсу ОС Андроїд і MIUI.

MIUI меню

В результаті, вийшла повноцінна українська локалізація, яка на даний момент вважається офіційною і випускається у всіх 8-х глобальних версіях MIUI.

А з весни минулого року співтовариство працювало над локалізацією нової, 9-й версії. Процес триває і зараз, оскільки дев'ята версія працює одночасно на трьох версіях ОС Android, і кожна з них вимагає своїх корегувань.

Крім локалізації прошивки MIUI, українська фан-спільнота, разом зі своїм головним партнером, компанією NIS, веде роботу по популяризації і підтримки MIUI.

MIUI 9

Спільнота провела першу в Україні фан-зустріч, присвячену презентації MIUI 8, в якій допомагали і брали участь колеги з найбільшої в Європі фан-спільноти MIUI.SU.

Офіційний український фан-форум і сайт MIUI.UA стали майданчиком для вирішення питань, що виникають у користувачів прошивки.

Компанія NIS створила в Україні мережу сертифікованих сервісних центрів Xiaomi, які також надають консультативну підтримку та обслуговування всіх товарів екосистеми.

Зараз компанія Xiaomi стала провідною в світі в області розробки, створення і продажу споживчої електроніки, в тому числі з технологією AI.

MIUI интерфейс

На сьогоднішній день, в Україні існує кілька офіційних партнерів продукції Xiaomi і екосистеми Розумного будинку MiJia і навіть кілька об'єднань споживачів цієї продукції. Але спільнота прошивки MIUI Україна залишається єдиним незалежним партнером MIUI Глобал, загальним для всіх. Незалежно від того, купили ви свій Mi-гаджет в китайському онлайн-гіпермаркеті, в Європі або в магазині в Україні, ви завжди будете користуватися частиною програми, зробленою спеціально для України і зробленою українцями. Підтримку, поради та новини про оновлення прошивки ви отримаєте на сайті або форумі спільноти MIUI Україна.

Як каже президент Xiaomi пан Лей Цзюнь, всі телефони різних виробників, в основному, схожі один на одного, різниця тільки в начинці: процесор, пам'ять, екран, камера, батарея і т.д.

Але саме програмне забезпечення дозволяє вам отримати максимум задоволення від користування і може зробити ваш гаджет «to make it alive» (переклад з англ. - зробити його живим). MIUI Україна пишається бути частиною цього - користуйтеся в задоволення!

Всі подробиці про версію прошивки MIUI ви можете негайно отримати тут.