«Як створювався дизайн MIUI 9» – розповідає Чен Киачжо, творець зовнішнього вигляду оболонки

  • 15.09.2017
  • 1288

Як ви вже мабуть знаєте, відома китайська студія дизайну інтерфейсів Rigo Design з 2015 року входить до складу Xiaomi. З того часу основна місія дизайнерської компанії полягає в тому, щоб створювати найкращий та найзручніший дизайн для програмних продуктів Xiaomi. Особливу увагу, звичайно ж, дизайнери присвятили вдосконаленню зовнішнього вигляду MIUI – фірмової оболонки китайського бренда.    

Колеги з en.miui.com зв’язались с одним зі знакових спеціалістів Rigo Design – Ченом Киачжо (Chen Qiaozhao), та провели з ним дуже цікаву бесіду стосовно створення дизайну останньої версії прошивки – MIUI 9.

MIUI 9

Ось що розповів цей харизматичний чоловік:

«Дизайнери інтерфейсу вивчають багато різних підходів для вирішення конкретної проблеми користувача та забезпечують логічний перехід продукту від одного кроку до наступного. У MIUI 8 ми докладали багато зусиль для розробки чудового інтерфейсу користувача, який є більш інтерактивним та яскравим, ніж будь-коли. Крім того, ми працювали над внутрішньою оптимізацією, а також нововведеннями MIUI, зробленими в стилі Xiaomi. Наприклад, анімація подрібнення паперу в додатку «Нотатки», яка сподобалась великій кількості користувачів. Оскільки MIUI 8 була проектом повної переробки, ви можете помітити, що в MIUI 9 немає таких суттєвих змін.

Гарний дизайн – довготривалий. Зміна заради змін – це погана ідея, звісно якщо ви не наробили помилок з самого початку.

Інтелектуальна панель запуску програм або Tap Plus (доступно в Китайській версії прошивок) є однією з функцій, яку ми особливо підкреслили в MIUI 9. Я дуже люблю цю функцію, це дійсно круто і зручно. Вам потрібно лише зробити довгий тап по екрану, після чого з'явиться відповідна інформація та дія. Ви навіть можете розбити абзаци на сегменти слів, які полегшують копіювання або інші інструменти редагування. Також ви можете вибирати їх як ключові слова для пошуку.

У нас було безліч ідей та обговорень щодо реалізації цієї функції на стадії розробки:
«Що робити з вспливаючим вікном запропонованого результату? Які додатки підтримуються ? Де ми повинні розміщувати плаваючі вікна?»

Ще одна нова функція, яку ми представили в MIUI 9, - це «живі» іконки. Спроектувати іконки, що легко запам'ятовуються, дуже просто, але чи сподобаються вони нашим користувачам? Чи буде ця функція витрачати багато заряду батареї.......... і так далі. Ми повинні вирішувати проблеми, які витікають з інтерфейсу, і розглядати декілька різних елементів. Нарешті, ми вирішили вибрати найкращі із усього різноманіття.

Перш ніж приєднатися до MIUI, ми пропонували нашим клієнтам найрізноманітніші послуги з проектування апаратних і програмних продуктів. Після того, як Xiaomi придбала студію Rigo Design, наша робота полягає в нагляді за дизайном інтерфейсу MIUI. Ми навчаємось і стаємо значно краще ніж були. Створення хорошого інтерфейсу – це просте завдання, але дуже складно приймати рішення коли на кону користувацькій досвід 280 мільйонів активних користувачів.

MIUI 9

Хто вплинув на вас найбільше у вашому житті? Я б сказав, Робін, наш засновник Rigo Design. А також мій улюблений дизайнер - Дітер Рамс. Його десять принципів гарного дизайну та ненав'язливий підхід «менше, але краще» в дизайні, зробили його продукти символом якості, яка не підвладна часу, і вплинули на дизайн багатьох продуктів.

MIUI 9

Застосування цих принципів допоможе нам уникнути дизайнерських стихійних лих та відстежувати досягнення цілей. Для мене є ще багато аспектів, які потрібно дослідити, ми будемо постійно оцінювати та робити MIUI краще. Я сподіваюся, що ви насолоджуєтеся використанням MIUI».

MIUI 9 дизайн

Ось так створюється історія. Історія вдосконалення всесвітньо відомої платформи. Вдосконалення якої відбувається для нас з вами!