Будьте обережні: активувалися підроблювачі пристроїв

  • 14.09.2015
  • 1129

Настало сезонне збільшення попиту на портативну електроніку, і відразу ж активізувалися шахраї, які підробляють електроніку, зокрема, пристрої Xiaomi.

Нещодавно китайська поліція провела рейд з метою виявлення незаконних майстерень, де виготовляються гаджети відомих брендів.

Ось, наприклад, в яких умовах виготовляли підроблені Mi Powerbank. Йдеться про тисячі пристроїв.

Способи підробки портативних акумуляторів різноманітні. У справжніх Powerbank стоять якісні деталі, розраховані на навантаження, набагато більші,

яким піддається пристрій. Зокрема, це помітно по товстим дротам, також можна поцікавитися маркуванням чіпів і батарей. Шахраї ж використовують дешеві запчастини (це в кращому випадку).

А часто просто вилучають справжні батареї і замінюють їх трубками з піском або землею для ваги. Пристрій начебто працює нормально, але ємність його менше.

Іноді ж шахраїв турбує лише зовнішня схожість у надії, що покупець схибить і придбає підроблений акумулятор.

Визначити підробку дуже важко, але варто звернути увагу на деякі деталі:

Потрібно оглянути світлодіодні індикатори, порти USB і microUSB, відповідність кольорам і градієнтам, відсутність зазорів корпусу та інших зовнішніх пошкоджень.

Якщо сумніви сильні, доведеться розкрити акумулятор. Батареї повинні бути ідеально рівні сірого кольору, дроти досить товсті, можна порівняти маркування комплектуючих.

Також можна перевірити справжність пристрою на сайті виробника. Для цього треба вести там номер з голограми на пристрої, але для російських і українських користувачів це проблемно, бо треба вводити капчу китайською мовою.

Але кращим захистом від підробок є покупка пристроїв у перевіреному магазині, який є прямим дистриб’ютором компанії Xiaomi. В Україні це – Mi.UA. Стовідсотково справжня техніка Xiaomi, гарантія та ремонт.