Огляд Redmi Note 2

  • 08.09.2015
  • 1831

Смартфон Redmi Note 2 був представлений 13 серпня на спеціальному заході Xiaomi в Пекіні. Апарат став логічним продовженням бюджетної лінійки Redmi і гідним приймачем торішнього доступного фаблет Redmi Note. Подивимося, на що здатний новий Redmi Note 2.

Технічні характеристики
    
процесор MediaTek Helio X10 (MT6795) 8 ядер 64-біт, 2.0 ГГц, архітектура A53
    
дисплей 5.5 "IPS LCD, 1920 × 1080 пікселів, 400 ppi
    
графічний прискорювач PowerVR G6200
    
ОЗУ 2 Гб
    
16 Гб / 32 Гб флеш пам'яті (на огляді 16 Гб модель)
    
Bluetooth 4.0 LE
    
GSM / EDGE, UMTS / HSDPA, LTE
    
microSIM, nanoSIM, підтримка двох SIM-карт
    
2 SIM (mircso, nano SIM)
    
слот для microSD є
    
батарея 3060 мАг Quick Charge 2.0
    
камери 13 Мп Samsung / OV основна і 5 Мп фронтальна камера
    
MIUI 7 заснована на Android 5.0 Lollipop
    
датчик світла, акселерометр, інфрачервоний порт (для керування технікою), GPS, ГЛОНАСС
    
розміри 152 мм × 76 мм × 8.25 мм
    
вага 160 грам

Комплект поставки

Redmi Note 2 поставляється в традиційній і звичної для Xiaomi коробочці з переробленого картону: вона мінімалістично, на передній лицьовій грані знаходиться логотип компанії Mi, а на задній - приклеєна етикетка-сертифікат від Xiaomi.

Смартфон Redmi Note 2 - відноситься до бюджетної лінійки пристроїв Xiaomi і звичайно в комплекті ви не знайдете фірмової гарнітури. Однак виробник не полінувався покласти USB шнур зарядки / синхронізації і навіть зарядний пристрій. Ось правда зарядочка стає вельми марним аксесуаром в наших широтах без спеціального перехідника, оскільки вилка хоч і подвійна (а не типу трійник), але контакти плоскі і не сумісні з розетками в наших широтах.

Також в боксі є інструкції і фірмові брошури Xiaomi. Все упаковано в окремі напівпрозорі матові пакетики та обережно складене всередині картонної коробочки. Відомий тест на тиск коробочка проходить на ура, на неї сміливо можна стати однією ногою - коробка не деформується.

Смартфон виконаний в якості класичного моноблока. На передній грані знаходиться дисплей з трьома фірмовими сенсорними клавішами управління, проріз динаміка, передня камера і датчики освітленості разом зі світлодіодним індикатором стану на верхній частині пристрою.

На правій грані Redmi Note 2 знаходиться кнопка включення (виключення) і здвоєна клавіша регулювання гучності +/-. Ліва грань смартфона - порожня. На верхній частині в одному куті пристрою знаходиться 3.5 мм роз'єм для підключення аудіо, а в іншому - інфрачервоний порт з верхнім мікрофоном.

Нижня частина традиційно володіє портом для зарядки і синхронізації з комп'ютером. До презентації ходили чутки, що Redmi Note 2 отримає USB Type-C, але дива тут не сталося, смартфон раніше оснащується micro USB портом. Він знаходиться не по центру нижньої грані, а на лівій її частині (якщо дивитися з боку дисплея). Це правильне рішення, щоб смартфоном було зручно користуватися під час зарядки в горизонтальній орієнтації. На задній грані Redmi Note 2 знаходиться камера (зверху по центру) і одинарна LED спалах, відразу під камерою. У самому низу на задній кришці є апертура під динамік: вона зроблена у формі прямокутника із серії круглих отворів (4 × 33 отвори) для кращого звучання динаміка.

Трохи вище динаміка знаходиться фірмовий логотип Xiaomi - Mi (Mobile Internet). Він має металевий окрас і красиво переливається на сонці. Біла (в моєму варіанті) кришка зроблена з матового пластика, вона легко знімається і замикається назад, а під нею знаходиться велика батарея оранжевого кольору ємністю 3 060 мАг і прикрашена фірмовим логотипом компанії Xiaomi. Щоб зняти задню кришку - досить потягнути за отвір під micro USB і вона легко піддасться і зніметься.

Над батареєю знаходяться одразу три слоти (з ліва на право):
microSD, micro SIM 1, micro SIM 2.

Більше нічого з нутрощів апарату недоступне: начинка надійно захована від рук користувача під пластиковими панелями закрученими на 11 гвинтиків.
 
Дисплей
Дисплей у Redmi Note 2 володіє 5.5 "дюймової IPS матрицею Full HD дозволом 1920 × 1080 пікселів, що в торбі дає щільність пікселів - 400 ppi. Це дуже непогано для апарату такого класу. У моєму зразку постачальник дисплеїв був Imagination Technologies.
Картинка на екрані яскрава, відмінно читається на сонці, автоматичне регулювання яскравості добре справляється з покладеною на неї місією. Кути огляду хороші, зображення не спотворює кольори навіть при дуже великому куті нахилу дисплея.
Ярлики приємні на погляд і навіть на дотик (це заслуга не тільки MIUI, але і екрану), на такому дисплеї їх хочеться чіпати і чіпати. Також смартфон добре відображає дрібні шрифти, вони читабельні і мають хороший контраст на тлі інших елементів на робочому столі.
 
Телефон і зв'язок
Смартфон може працювати з сімки формату Micro Sim і Nano Sim. SIM-карта звичайного формату не підійде, коштує це мати на увазі. Відразу розкрию головне питання щодо 3G:
 
Так, Redmi Note 2 працює з українськими 3G мережами
Динамік як і мікрофон не викликають нарікань, все працює відмінно. Є можливість вибрати мережу - 2G або 3G (4G). Вдалося попрацювати в Інтернеті тільки з українськими 3G мережами. Як різні браузери, так і додатки нормально приймають сигнал і обробляють дані.
 
Операційна система
У Redmi Note 2 як ви вже знаєте використовується новітня операційна система MIUI V7 заснована на Android 5.0 Lollipop. Від MIUI V6 немає кардинальних відмінностей, ця «МІУІ» також плоска, також повністю приховує від очей користувача Android і також видає красиву і функціональну загальну картинку по зручності і продуктивності. За весь час використання MIUI V7 на Redmi Note 2 смартфон жодного разу не подвіс і жодного разу не пішов в перезавантаження, це при тому, що 5.5 "дюймовий фаблет вважається одним з найдоступніших з лінійки Xiaomi.

Всім користувачам MIUI доступно 5 Гб місця в хмарі Xiaomi. Туди можна синхронізувати фотографії, SMS і дані додатків.
У налаштуваннях MIUI V7 прихована пасхалка - щоб отримати Root-доступ користувачеві потрібно 4-6 разів поклікати на версію MIUI і система запуститься в режимі розробника.
 
MIUI V7 містить наступний набір вбудованих (з коробки) програм:
  •      Телефон
  •      SMS
  •      Контакти
  •      браузер
  •      калькулятор
  •      Пошта
  •      Файловий менеджер
  •      Годинники (будильник, таймер, секундомір)
  •      Компас
  •      Сканер QR-кодів
  •      Mi Remote (управління технікою через інфрачервоний порт)
  •      FM радіо
  •      Музичний плеєр
  •      Камера / Галерея

Три сенсорні клавіші під дисплеєм

Клавіші продовжують розташовуватися там, де і в попередньому поколінні Redmi Note. Вони мають світлодіодну індикацію червоного кольору, а також яскраво помітні на сонці. Ліва клавіша із зображенням гамбургера викликає вікно мультизадачности, центральна у формі округленій квадратика - додому, а права клавіша-стрілочка означає тому.Кнопки розташовані на нижній частині Redmi Note 2 під дисплеєм, отже їх легко зачепити пальцями під час скажімо ігор. Але проблема легко вирішується відключенням нижніх сенсорних клавіш.

Система володіє достатньою кількістю жестів, які інтегровані в оболонку. Приміром якщо провести пальцями від лівої до правої клавіші під дисплеєм - робоча частина екрану зменшиться і зміститься в праву частину для зручного управління однією рукою. Також там можна вибрати розмір зменшеного дисплея: 3.5, 4 і 4.5 "дюйма.

Шторка повідомлень

Окремо хотілося б зупиниться на шторці повідомлень в MIUI V7 - вона неймовірно функціональна. Щоб викликати шторку швидких настройок - досить зробити слайд по дисплею зверху низ з будь-якої точки, не обов'язково від верху.

Шторка ділиться на два екрани, які перемикаються між собою за допомогою слайдів вліво-вправо. На пером екрані знаходяться припущення повідомлення, а на другому панель з швидкими налаштуваннями. Там є практично все - про сам ярлику «Налаштування» просто забуваєш, настільки звично і зручно все робити з шторки. Там є включення / вимикання Wi-Fi, теж саме для мобільного Інтернету, ліхтарик, блокування, Bluetooth, авіа-режим, Hot-Spot, вимикання нижніх кнопок, гостьовий режим та інше. Якщо затиснути будь-який з ярликів налаштувань - потрапляєш в повноцінне меню детальних налаштувань функції. Також з шторки доступний швидкий перехід до всіх налаштувань.

Теми MIUI V7

У новій MIUI V7 доступні аж 5 стандартних тем для вибору:

  1. стандартна
  2. high life
  3. pink blush
  4. rose
  5. ocean breeze

При зміні теми змінюється не тільки заставка, але і ярлики, колір шрифту в системі і багато іншого. Ну і звичайно ж крім стандартний тим можна сказати інші з магазину Xiaomi. Якщо примхливому користувачеві буде і цього мало, з виходом MIUI V7 Xiaomi оголосили про додатку для створення своїх тим - MUSE.

Іконки всіх додатків відмінно промальовані, вони мають форуму округленій квадратика і відображають входять повідомлення у вигляді червоного круглого ярлика з цифрою. Їх можна переміщати між робочими столами, створювати папки і видаляти непотрібні програми.

Продуктивність і робота системи

Redmi Note 2 побудований на новітній апаратній платформі Helio X10 від китайського виробника мобільних чіпів MediaTek. Це 64-бітний 8-ми ядерний процесор, який працює на частоті 2.0 Ггц.

У AnTuTu Redmi Note 2 набирає:

  •     42.158 балів у збалансованій режимі роботи системи
  •     44.134 бала в продуктивному режимі процесора

Результати Redmi Note 2 перевищують такі показники у смартфонів Mi4 від Xiaomi, HTC One M8, Huawei Mate 7 і Galaxy S5 від Samsung. У теж час смартфон програє Galaxy Note 4 і Meizu MX4 в синтетичному тесті. У загальному і цілому робота смартфона не викликає нарікань. Redmi Note 2 - це справжня гармонія роботи заліза і софта, Helio X10 і MIUI V7.

Соціальні мережі і ємні ігри працюють відмінно на Redmi Note 2. Один з читачів Xiaomi Report попросив мене протестувати Танки на цьому смартфоні, так от відповідаючи йому - апарат легко справляється з грою: на самому високої деталізації світу в грі і максимальної продуктивності смартфона все працює плавно і чітко, а середній FPS становить 45-59.

Смартфон дає упевнений запас на 1.5-2 року по залізу, покупці можуть не переживати з приводу серйозні лагів або гальм, їх в смартфоні просто немає. А щотижневі збірки MIUI, які доступні для OTA оновлень згладять виявлені найменші неточності роботи системи.

Звук

Звук - поняття досить невизначене і складно дати об'єктивну оцінку щоб догодити всім. Про звучання в Redmi Note 2 можна сказати одне найголовніше - воно задовільно. Це означає, що меломанам смартфон підійде, а аудіофіли навряд чи буду слухати музику на подібному пристрої. Приємно вразив динамік в Redmi Note 2 - він гучний. Якщо приблизно половина шкали гучності слабо помітна, то після 50% гучність різко збільшується. Слухати музику на максималке, коли смартфон лежить поруч навіть дискомфортно, це занадто голосно, та й динамік на максимальному рівні звучання починає злегка спотворювати звук.

У навушниках все добре, можна вибрати комфортну гучність як перед сном, так і в шумному метро або в натовпі. Redmi Note 2 приємно слухати в EarPods, на жаль з фірмовими гарнітурами Xiaomi смартфон не тестувався. У Redmi Note 2 є вбудоване FM-радіо і воно працює тільки з підключеними навушниками.

Камери

Основна камера на 13 мегапікселів поставляється корейським виробником електроніки Samsung. Її можна запустити з додатків «Камера» або прямо з екрану блокування (слайд вгору від правого нижнього кута). Користувальницький інтерфейс програми камери приємний і не перевантажений. На головному екрані є кругла біла кнопка спуску затвора, кнопка знімати відео, швидкий доступ до галереї знятих фотографій, іконка зміни камери з фронтальним на основну і назад, а також активація спалаху. Слайд вправо на головному екрані камери перекидає користувача в 12-ти вбудованими фільтрам. Слайд вліво - до режимів фотографії.

Тут любителі фотографії знайдуть 6 режимів:

  • панорама
  • гарне обличчя
  • таймер
  • сюжет (портрет, пейзаж, спорт, ніч)
  • ручний режим

Є HDR і він істотно покращуючи фотографії. Я б рекомендував знімати саме з активованим HDR. Смартфон непогано знімає в легенях сутінках, а от вночі навіть у приміщенні камера сильно милить картинку. Redmi Note 2 - це той смартфон, який любить багато денного світла при зйомці.

Приклад фотографій зроблених на Redmi Note 2

Основна камера:

Фронтальна камера:

Mi Remote

У Redmi Note 2 є інфрачервоний порт для управління побутовою технікою. Смартфон підтримує не мала кількість виробників, не тільки китайських, таких як TLC і Midea, але і всесвітньо відомі марки: Philips, Panaconic, Samsung та інші.

На ділі Redmi Note 2 без проблем підключився до телевізора Panasonic, у за допомогою віртуального пульта вдалося перемикати канали, регулювати гучність на самому телевізорі. Очікувано смартфон не підключився до TV тюнера постачальника послуги цифрового телебачення.

Також Redmi Note 2 підключився до кондиціонера марки Samsung, проте повноцінно керувати ним за допомогою смартфона так і не вдалося.

Також на ділі в одному кафе, де по всій видимості не стояв тюнер вдалося підключиться до телевізора марки Samsung і перемкнути програму з музичного каналу на канал новин, ніж знатно вдалося потролліть офіціантів і менеджера закладу.

Конкуренти

З такими характеристиками і за таку ціну Redmi Note 2 практично не має аналогів. Найближчими брендовими конкурентами Redmi Note 2 можна назвати смартфон Meizu M1 і M2 Note. Навіть зовні апарати дуже схожі.

Висновки:

Redmi Note 2 мене порадував. Цей класний молодіжний смартфон зі збалансованими характеристиками і привабливою ціною. Він має класний дисплей, відмінне залізо, дві SIM-карти і навіть слот під карту пам'яті формату microSD. Оболонка - на любителя, найбільше її оцінять користувачі iOS, так як багато фішок і рішень у MIUI взято саме з яблучною мобільної операційної системи. Приємно радує продуманість і кастомизация MIUI. Смартфон отримав непогані камери і практичний пластиковий корпус, задню панель якого можна легко замінити у випадку поломки або зносу.До мінусів Redmi Note 2 можна віднести слабкі фото можливості в сутінках, а також малий об'єм вбудованої пам'яті. Однак це скоріше не мінуси, а так, якщо вже зовсім чіплятися.

Повернутися на головну сторінку Mi.ua