Огляд: Порівняння смартфонів Redmi 4 і Redmi 4X – які зміни принесла з собою буква «X»

 • 24.05.2017
 • 2851

Redmi 4 vs Redmi 4x бюджетні смартфони

Створивши Redmi 4X, компанія Xiaomi в черговий раз підтвердила своє «реноме» виробника наддоступних смартфонів. Ще б пак, нова, більш цікава бюджетна модель вийшла дешевше за свою попередницю. Фахівці нашої лабораторії з подвоєним інтересом взялися за порівняння двох бюджетників: «срібного» Redmi 4 і «золотого» Redmi 4X з однаковою оперативною/флеш-пам'яттю 2/16 ГБ.

Упаковка та комплектація

Упаковка Redmi 4 та Redmi 4x, коробка

Обидва смартфони укомплектовані абсолютно стандартно для Xiaomi: в білу лаконічну картонну коробку. Комплектація також абсолютно не змінилася, крім, безпосередньо, смартфона, в неї входять:

 • Кабель USB/Micro USB;
 • Адаптер живлення;
 • Перехідник під наші розетки;
 • Спеціальна скріпка;
 • Інструкція українською мовою.

Комплектація Redmi 4 vs Redmi 4x, пакування

Як бачимо, Xiaomi не змінює своєму правилу комплектації та упаковки бюджетних смартфонів, діючи за принципом – нічого зайвого, тільки все потрібне.

Дизайн і конструкція

Дизайн Redmi 4 vs Redmi 4X

В цілому, конструкція Redmi 4X не зазнала принципових змін в порівнянні з попередником Redmi 4. Це все той же смартфон з 5-дюймовою діагоналлю прикритого 2.5D-склом екрану, «одягнений» в металевий корпус з пластиковими вставками.

Однак в свій новий смартфон китайські дизайнери додали кілька невеликих відмінностей, завдяки яким сплутати нову модель Redmi 4X зі старою Redmi 4 буде важкувато.

По-перше, смартфон вийшов трохи менше свого попередника: 139.2×70×8.7 мм проти 141.3х69.6х8.9 мм у Redmi 4. Різниця начебто і невелика, але надзвичайно відчутна, особливо якщо покласти ці два смартфона поруч.

Redmi 4 vs Redmi 4X - різний розмір

По-друге, нова модель отримала більш закруглені кути та більш значні пластикові вставки.

Redmi 4 vs Redmi 4X пластикові вставки

По-третє, принципова візуальна відмінність очікує нас на тильній стороні смартфона. Справа в тому, що камера та спалах Redmi 4Х змінили місце дислокації, з центральної частини корпусу, біля сканера відбитків пальців, і перемістилися на самий верх пластикової вставки. При цьому що камера, що спалах, ще й злегка зменшилися в розмірі.

Redmi 4 vs Redmi 4X розміщення камер на задній панелі

Практичність цього досить несподіваного рішення китайських конструкторів досить спірна, але про неї ми поговоримо у відповідному розділі.

Технічні характеристики

Redmi 4 vs Redmi 4X технічні характеристики

Крім зазначених вище габаритних розмірів, з технічної точки зору смартфони відрізняються один від одного лише вагою (147 г у Redmi 4X і 154 г у Redmi 4) і процесором. Вирішивши в черговий раз здивувати світ, фахівці Xiaomi оснастили свій новий гаджет процесором Qualcomm Snapdragon 435 (в Redmi 4 використовується Qualcomm Snapdragon 430) і поставили ціну на бюджетник нижчу, ніж у його попередника.

Вага Redmi 4

Вага Redmi 4X

В іншому ж, обидва пристрої мають однакові технічні характеристики:

 • Графіка Adreno 505;
 • Оперативна/флеш-пам'ять; 2/16 ГБ;
 • Підтримка карт пам'яті microSD до 128 ГБ;
 • Ємність акумулятора 4100 мАг;
 • Діагональ екрану 5 дюймів;
 • Роздільна здатність екрану: 1280x720 пікселів (HD);
 • Основна камера 13 МП, фронтальна камера - 5 МП.

Ще однією відмінністю є використовувана операційна система: в Redmi 4 використовується MIUI 8.0.5, а в Redmi 4X – MIUI 8.2.

Практичне використання

Redmi 4 vs Redmi 4X фото зверху

Почнемо з того, що смартфони дійсно по-різному відчуваються в руці. Більш опуклі, позбавлені фасок бічні грані корпусу Redmi 4X, створюють досить незвичайні почуття, на відміну від більш традиційного «фасочного» корпусу Redmi 4. Підсилює відчуття і більш компактний розмір нової моделі. Якщо інженери Xiaomi прагнули створити у користувача різні тактильні відчуття від використання Redmi 4 і Redmi 4X, то вони блискуче впоралися з цим завданням.

Redmi 4 vs Redmi 4X різні бічні грані

Йдемо далі: головне питання, яке турбує безліч користувачів – чи змінилася принципово продуктивність нового смартфона після отримання ним процесора Snapdragon 435? Відповідаємо – ні, принципово не змінилася! У бенчмарці AnTuTu обидва смартфона набрали майже рівну кількість «папуг».

Показники Redmi 4X в AnTuTu Показники Redmi 4 в AnTuTu

Redmi 4X, точно так, як і Redmi 4 «вичавлює» зі своєї електронної «начинки» максимум, що дозволяє обом гаджетам гідно «тягнути» навіть вимогливі ігри, такі наприклад, як Real Racing 3 або Angry Birds 2. Які ж переваги додалися в новій моделі? Що у неї є того, чого не було в Redmi 4?

Перевага Redmi 4X над Redmi 4

Завдяки використанню Snapdragon 435 таких переваг дві:

 1. Перша – більш потужний модем X9 LTE Cat 7. У порівнянні з Snapdragon 430, який укомплектований модемом LTE Cat 4 зі швидкістю завантаження даних до 150 Мбіт/с, модем процесора Redmi 4X може видавати максимально до 300 Мбіт/с, тобто, фактично в два рази більше.
 2. Друга – це підтримка технології big.LITTLE, яка істотно оптимізує процеси, пов'язані з продуктивністю та використанням акумулятора пристрою. Секрет технології в тому, що система автоматично регулює задіяну потужність – для вимогливих додатків та ігор, система змушує процесор працювати «на повну котушку», в той час як, для повсякденної перевірки пошти або прослуховування музики, задіяна потужність ядер процесора знижується.

Таким чином, енергії витрачається менше, а значить, акумулятор смартфона працює довше.
Ми вирішили перевірити можливості даної технології на практиці. Ми, одночасно, запустили на обох смартфонах гру Real Racing 3. При цьому, заряд акумулятора обох гаджетів знаходився на рівні 77%. Після години гри ми отримали наступні результати: заряд Redmi 4 впав до 55%, а заряд Redmi 4Х до 63%. При цьому нагрів корпусу смартфона у новій моделі був нижче, ніж у попередниці. Висновок – технологія big.LITTLE успішно працює!

Порівняння реальних фото зроблених на Redmi 4 vs Redmi 4X

Що стосується основних 13 МП камер смартфонів, то, незважаючи на відмінності в їх зовнішньому вигляді, знімки виходять в принципі майже однакової, гарної, як для бюджетника якості. Тому, що рухало конструкторами, коли вони переносили камеру зі спалахом в інше місце, нам чесно кажучи, зрозуміти складно. Можливо, творці просто хотіли розмістити камеру подалі від сканера відбитків пальців.

Фотографії вдень у приміщенні в режимі HDR - Redmi 4

Redmi 4 фотознімки вдень

Redmi 4 якісні фото

Redmi 4 фото з наближенням

Фото на смартфон Redmi 4X

Redmi 4X фотографії в приміщенні

Redmi 4X зроблене фото вдень

Redmi 4X фото з наближенням

Фотографії вдень на вулиці в режимі HDR - Redmi 4

Redmi 4X фото вдень на вулиці

Redmi 4X якісне фото надворі

Фото зроблені на Redmi 4X

Redmi 4X фото зроблене надворі

Фото зроблене на Redmi 4X вдень

Висновок

Redmi 4 vs Redmi 4X фото екранів

Після всього вищевикладеного висновок тут може бути тільки один. Xiaomi, в черговий раз, змогла здивувати користувачів і конкурентів, випустивши «свіжий» бюджетник з дуже вже «небюджетними» характеристиками. До флагмана Redmi 4X, само собою, дуже далеко, однак, до одного з кращих бюджетників компанії дуже близько!

Інші новини