Огляд Xiaomi Mi Box Android TV від загальновідомого спеціаліста Ніка С’ютріча

  • 16.12.2016
  • 1929

Xiaomi загальновідома у світі божевільно низькими цінами на найсучасніші конкурентоспроможні гаджети, створені за новітніми технологіями. Xiaomi вже зайняла лідируючі позиції на ринку смартфонів та інших девайсів, але останнє, на що вона зробила ставку, – це Android TV.

Хоча у Китаї Xiaomi має свою власну лінійку смарт-телевізорів, Xiaomi Mi Box є першим значним ТБ-пристроєм Xiaomi, який потрапив на ринок США. Xiaomi Mi Box, оцінений лише у 69 доларів, наразі став прямим конкурентом нещодавно анонсованої Chromecast Ultra від Google. При цьому китайський гаджет пропонує значно більше функцій, ніж його американський «колега». Чи є причини для того, щоб піти та купити один з цих пристроїв для Вашого телевізора прямо зараз? Давайте подивимося.

Апаратна частина 

За останні роки Xiaomi змогла розробити дійсно індивідуальний стиль для своїх гаджетів, і Mi Box може похвалитися ледь не найбільш мінімалістичним дизайном серед усіх пристроїв цієї китайської компанії. Донедавна, чемпіоном мінімалізму була лінійка пристроїв Mi Band, проте легкий і ненав’язливий дизайн Mi Box має всі шанси стати фаворитом цього змагання. Ця чорна пластикова коробка має куполоподібний верх, натякаючи на належне місце гаджету – зверху всіх ваших пристроїв для відео-розваг, або навіть прямо перед телевізором. Цей дизайн без проблем поєднується майже з будь-чим, тому гаджет виглядатиме на своєму місці у будь-якому інтер’єрі. Загалом, пристрій виглядає як камінчик зі східного саду, і лише під’єднані до задньої стінки кабелі свідчать про його більш технологічну природу.

На задній панелі Ви знайдете порт HDMI 2.0a, порт USB 2.0, 3.5 мм аудіо порти SPDIF та живлення, а також слот для карт пам'яті MicroSD. Пристрій підтримує технології бездротової передачі даних Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac Dual-band на частоті 2.4GHz/5GHz, а також Bluetooth версії 3.0 і 4.0. В комплект поставки включено блок живлення та пульт дистанційного керування за допомогою Bluetooth, призначений для керування основними функціями пристрою. Mi Box використовує оригінальний чотирьохядерний центральний процесор з архітектурою ARM Cortex-A53, графічний процесор Mali-T450, 2 Гб оперативної пам'яті і 8 Гб вбудованої пам'яті. На щастя, об’єм доступної для зберігання даних пам’яті може бути розширений за допомогою будь-якого стандартного USB флеш-накопичувача. При під’єднанні USB флеш-накопичувача до Мі Box, з'явиться діалогове вікно, в якому можна вказати, як саме Ви бажаєте використовувати накопичувач: як, власне, «флешку», або як «внутрішню пам’ять». Другий варіант заснований на технології Android під назвою Adoptable Storage, яка дозволяє іграм та програмам використовувати флеш-пам’ять у якості внутрішнього пристрою зберігання, без будь-яких додаткових налаштувань.

Будь-який ігровий контролер, що підтримує Bluetooth, має без проблем підключитись і до Мі Box, забезпечуючи дійсно дивовижні відчуття від гри з використанням звичного засобу управління. Крім того, Xiaomi  виробляє свій власний контролер – Mi Game Controller, за ціною близько 30 доларів, який стане у нагоді якщо ви не хочете возитися з іншими виробниками. Ви також можете підключити будь-яку USB-клавіатуру чи мишу – якщо надаєте перевагу десктопним засобам керування, можливість «клікати» по іконках та набирати текст зі звичною швидкістю стане для вас дуже приємним бонусом. Виведення аудіо повністю виконується розташованим на задній стінці портом HDMI 2.0a, при чому пристрій підтримує як DTS, так і Dolby Digital Plus аудіо стандарт, з технологією об’ємного звучання аж до 7.1.

Пульт дистанційного керування

Пульт дистанційного керування, який поставляється разом з Мі Box, дуже близький до еталонного дизайну, представленого Google у Nexus Player під час запуску технології Android TV, з декількома відмінностями. Це, у більшій мірі, є перевагою, оскільки означає, що пульт не перевантажений складними схемами керування, які лише заплутують користувачів. Пульт має зручний дизайн, із закругленнями з обох боків для більш комфортного відчуття. Він невеликий і легкий, але не на стільки, щоб виникало відчуття дешевизни чи страх зламати його при будь-якому необережному русі. Живлення забезпечується двома батарейками формату AAA, які ідуть в комплекті з пристроєм та використовуються цілком звичним способом. Дископодібний елемент управління у верхній частині пульту є маніпулятором з чотирма напрямками натискання та кнопкою посередині, яка відповідає за активацію підсвіченого пункту меню. Під ним знаходиться набір з трьох кнопок: кругла кнопка «Home» посередині, кнопка «Назад» зліва та кнопка активації мікрофону (для швидкого голосового пошуку) з правого боку. Сам мікрофон знаходиться на верхній частині пульту. 

Нижче знаходиться кнопка керування гучністю, яка відповідає лише за налаштування рівня гучності медіа-контенту, оскільки, на відміну від смартфона, немає необхідності керувати гучністю дзвінків і сповіщень.

Невелика кнопка вмикання/вимикання пристрою розташована в лівому верхньому кутку, та може слугувати єдиним джерелом незручності, принаймні для мене. Її занадто легко натиснути, і коли Ви це зробите, ніхто не спитає, чи дійсно Ви мали намір це зробити – пристрій миттєво активує режим сну. На щастя, це тільки режим сну, а не повне відключення живлення, тому відновлення до попереднього режиму роботи займає лише кілька секунд. Більшість кнопок на пульті дистанційного керування не мають жодного текстового позначення, і іноді це може призвести до плутанини щодо того, яку з них потрібно натиснути, навіть з такою невеликою кількістю варіантів. Новим користувачам, ймовірно, знадобиться деякий час перш ніж вони опанують всі кнопки, і хоча ззовні такий дизайн виглядає доволі красиво, невеликі написи під кнопками могли б полегшити це завдання. Найбільшою вадою, безумовно, є повна відсутність кнопки відтворення/паузи, функції, яка, вочевидь, є невід'ємною складовою будь-якого пристрою відтворення медіа-файлів і відсутність якої може дошкуляти. Взагалі, дизайн пультів Android TV є дуже простим, і Xiaomi не докладає багато зусиль, щоб змінити це у Mi Box.

Програмне забезпечення

Mi Box Xiaomi керується Android TV, що працює, на момент запуску пристрою, поверх Android 6.0.1 Marshmallow. Android TV є одним з найбільш регульованих розширень Android, як і Android Auto чи Android Wear, тому виробники не можуть сильно змінювати зовнішній вигляд чи функції програми. Замість цього виробники використовують спеціальне обладнання, додають нові функції чи навіть сервіси для надання своїм продуктам більшої цінності прямо «з коробки.

Не те що обладнання продукту Xiaomi є чимось особливим, але той факт, що воно може відтворювати зображення 4К з частотою 60 кадрів в секунду з можливостями HDR, безумовно, вартий уваги на фоні деяких інших пристроїв Android TV на ринку. Xiaomi також включило у свою пропозицію пакет безкоштовного контенту на суму 76 доларів, що є доволі привабливою пропозицією, якщо ви активуєте весь цей контент і використаєте його з користю. Пропозиція включає досить солідний контент, наприклад, 50 доларів на підписку Sling TV, 5 доларів на будь-яку покупку у Vudu, 1 місяць безкоштовної підписки на CBS All Access і місяць безкоштовної підписки на Pandora. У Xiaomi є також спеціальний розділ "Mi рекомендує", що містить найпопулярніші програми, спеціально розраховані на користувачів Android TV, але ці програми не є ексклюзивними для Mi Box.

Що дійсно вирізняє Мі Box серед усіх інших пристроїв Xiaomi, то це його робота під управлінням стокової Android TV замість глибоко модифікованої версії цієї ОС. На ринку мобільних смартфонів Xiaomi є єдиною компанією, яка поставляє свої продукти разом з MIUI - неймовірно масивною прошивкою Android, яка не тільки змінює зовнішній вигляд Android, а й містить ряд глибинних модифікацій внутрішніх процесів операційної системи. У цьому аспекті Mi Box є повною протилежністю смартфонам Xiaomi, пропонуючи користувачам найбільш чисту форму Android TV, яка відразу ж видається знайомою кожному, хто вже раніше користувався цією операційною системою.

Наразі Mi Box працює на версії Android TV, заснованій на основі Android 6.0.1 Marshmallow, проте щодо часу апгрейду до Android 7.0 Nougat поки нічого не відомо. Тим не менше, таке рішення пропонує користувачам готову функціональність прямо «з коробки», пристрій, що одразу працює як треба, без будь-яких додаткових налаштувань чи змін у системних файлах.

Дійсно, процес налаштування був настільки простим, що мені здалося наче я зовсім забув щось зробити. Лише під’єднайте пристрій, ввімкніть його, і перед Вами з’явиться екран прив’язки до Вашого смартфону. Знайдіть свій смартфон у списку доступних підключень по Bluetooth, і скопіюйте свої облікові записи, використовуючи невеличкий код, який з’явиться на екрані. Все інше вже просто працює, Ваші програми вже тут, Ваші підключення до точок доступу Wi-Fi вже налаштовані, а всі Ваші налаштування Google, разом з відповідними покупками, готові до роботи. Це Android TV, такий, яким його розробили у Google, не більше, і не менше, і в цьому справжня краса Mi Box. При ціні в 69 доларів, Ви могли б очікувати досить базовий продукт, але сильна апаратна частина, в поєднанні з фантастичним дизайном і простотою Android TV, перетворюють Xiaomi Mi Box на один з передових виробів на ринку відтворення медіа, і справжню силу, з якою не можна не рахуватись.

Вбудований Google Cast 

Хоча Google щойно випустила Chromecast Ultra за ті ж самі 69 доларів, майже немає причин надавати перевагу продукту Google, коли Xiaomi пропонує таку ж функціональність, проте на додачу – набір додаткових варіантів її використання та нові додаткові можливості, у порівнянні з Chromecast. Почнемо з функцій потокової передачі медіа, яких Mi Box та Android TV в цілому, надають стільки, що задоволеним залишиться навіть найвибагливіший користувач. Сюди входить Pluto TV з найкращими каналами Internet TV, Sling TV з майже всіма найпопулярнішими каналами і передачами, Netflix, Hulu, Vivo, YouTube і Vudu для перегляду кіно, телешоу та оригінального контенту, а також програми на кшталт Pandora і Google Play Music для програвання радіо і музики. Якщо Вас цікавлять більш індивідуальні сервіси, Ви можете завантажити безкоштовну програму Kodi з Google Play Store, яка дозволяє отримати доступ до різноманітних постачальників потокового відео, деякі з них, зазначимо, менш легальні, ніж інші. Проте, це є ще однією причиною купити Mi Box, хоча б тому, що він надає стільки можливостей отримати те, що потрібно саме Вам.

Деякі програми займають багато місця

Деяким користувачам дошкулятиме відсутність певних програм та сервісів, і Amazon Prime Instant Video, вочевидь, серед таких. Google та Amazon вже деякий час не дуже ладять один з одним, проте, на жаль, найбільше страждають від цього користувачі. Також Вам, скоріш за все, знадобиться окрема антена для таких місцевих каналів як NBC, ABC і Fox, оскільки CBS є, здається, єдиним загальнонаціональним каналом, який достатнім чином інвестував у онлайн-трансляцію свого ефіру. Google всіляко намагається допомогти Вам у пошуках потрібного контенту, надаючи найбільш досконалий та потужний механізм пошуку. Вам потрібно лише натиснути кнопку активації мікрофону на пульті дистанційного керування та повідомити Google, що ж Ви шукаєте. При цьому зовсім не обов’язково вдаватися у деталі. Навіть на такий туманний запит, як «кіно про блондинку у жовтому спортивному костюмі» Ви майже напевно отримаєте «Вбити Білла» в якості одного з результатів. Ви навряд чи коли-небудь перестанете дивуватись, наскільки легко система пошуку знаходить потрібний Вам контент у різних програмах та у різних постачальників.

Загалом, інтерфейс Android TV є взірцем краси й функціональності. Елементи на екрані знаходяться у логічних місцях, згруповані у виразні секції - у ряди іконок формату 16:9, які відповідають роздільній здатності вашого телевізора та прокручуються горизонтально. Одна з найприємніших особливостей інтерфейсу Android TV – послідовність у стилі, який є подібним, і в анімації кожного екрану та кожної дії користувача, і в яскравих, чітких та приємних іконках та ескізах програм.

Зміна позиції елементу на екрані виконується шляхом простого натискання та утримання середньої кнопки, яка викликає знайомий інтерфейс drag and drop, за допомогою якого можна легко змінити розташування елементу або видалити його. Google Play Store спеціально налаштований на контент, сумісний з Android TV. Програми, які не були написані спеціально для пристроїв Android TV і телевізорів просто не зможуть бути встановлені, і це є плюсом для користувачів, які просто хочуть, щоб усе працювало без налаштувань та проблем із сумісністю.

Продуктивність

Однією з визначних характеристик Mi Box є його здатність не тільки відтворювати відео у режимі 4K, а й HDR відео, і контент з частотою 60 кадрів в секунду. Пристрій пропонує цілий ряд характеристик, які варто очікувати від найсучасніших смарт-приставок та пристроїв потокового відтворення відео, і все це доступне за значно меншу ціну, ніж інші пропозиції на ринку. Наявність 4K, HDR та 60FPS, звичайно, цілком залежить від контенту, який Ви бажаєте відтворити, і Ви скоро зрозумієте, що знайти контент, який підтримує, наприклад, HDR, досі доволі складно, особливо враховуючи відсутність програми Amazon Instant Video, яка закриває доступ до чи не найбільшого постачальника такого контенту у вебі. Тим не менше, потік контенту, який доступний для Android TV є майже невичерпним, і ця платформа видається набагато успішнішою за невдалу Google TV, представлену декілька років тому. Подекуди інтерфейс може гальмувати, очікуючи завершення фонових завдань. Залежно від того, наскільки Ви навантажуєте систему, це може відбуватись нечасто, але коли це все ж таки трапляється, пауза в роботі буває досить помітною, і це нагадує нам, що ми говоримо, все ж таки, про бюджетний пристрій.

Продуктивність в іграх непогана, але у тому, що стосується графіки, Ви навряд знайдете у цьому пристрої заміну Вашій улюбленій ігровій консолі, чи навіть старій  PS3, Xbox 360 або Wii десятирічної давнини. Більшість важких 3D-ігор відображаються із затримками і працюють загалом задовільно, але не надзвичайно, як на теперішні стандарти. Варто відзначити, що як і зі смартфонами, 3D-ігри будуть працювати у «рідній» роздільній здатності Вашого телевізору, тому фактична продуктивність буде залежати як від характеристик Вашого телевізору, так і від максимальної роздільної здатності, на якій розробники дозволили відображати свою гру. Існує також багато ігор, якими можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування Mi Box, проте враховуючи розмір та розташування чотиринапрямового маніпулятора, навряд таке керування буде зручним у багатьох електронних розвагах. На щастя, прив’язка будь-якого контролеру через Bluetooth зробить гру на цьому пристрої зручнішою, хоча й не вирішить проблеми з частотою зміни кадрів у важких 3D-іграх.


Плюси
Феноменальна ціна
Підтримка 4K
Підтримка HDR
Екосистема Android TV
Чудовий простий дизайн
Прості налаштування та інтеграція
Відмінні характеристики відтворення відео
Розширюваний об’єм пам’яті для зберігання даних
Підтримка технології Adoptable Storage
Повна інтеграція з Chromecast/Google Cast
Дивовижні можливості голосового пошуку

Мінуси
Пульт дистанційного керування може бути трохи занадто простим (це проблема Android TV в цілому)
Продуктивність в іграх може залишити бажати кращого
Інтерфейс може іноді підгальмовувати

Висновки

Загалом, ймовірно, на вашому смартфоні ігри запускатимуться краще, ніж на Мі Box, і хоча це можна назвати втраченою можливістю для Xiaomi, краще пристосований для ігор Nvidia SHIELD TV не просто так є більш ніж вдвічі дорожчим за Мі Box. Проте Mi Box на «відмінно» виконує задачі, для яких він був розроблений, тобто потокове відтворення музики і відео 1080p/4K без затримок чи інших проблем. Чи є він найкращим пристроєм для відтворення 4K/HDR/60FPS відео на ринку? Ще б пак! Було б надзвичайно складно рекомендувати якийсь інший пристрій, оскільки Mi Box настільки добре робить те, що він має робити, і до того ж неможливо сперечатись з такою ціною.

У ролі першого великого продукту Xiaomi на ринку США, Мі Box забезпечив своєму виробнику прихильність споживачів до бренду Xiaomi, і майбутні пропозиції Xiaomi на ринку, скоріш за все, отримають більш схвальні відгуки завдяки цьому продукту.

 

Нік С’ютріч (Nick Sutrich)