Mijia Robot Vacuum Cleaner в дії!

  • 25.07.2017
  • 2179

Робот-пилосос Mijia Robot Vacuum Cleaner з першого дня свого релізу вразив користувачів своїми заявленими потужними характеристиками, і відносно невисокою ціною. Багатьом тут же захотілося дізнатися більше про цей пристрій, щоб спробувати зрозуміти, як же конструкторам вдалося створити настільки приємний гаджет. А також розібратися, наскільки робот-пилосос «красунчик» у своїй справі.

Mijia Robot Vacuum Cleaner робот пилосос

Робот поставляється в картонній коробці, усередині якої розташовані картонні відділення для аксесуарів і пінопластовий блок для самого робота. У комплект поставки входить станція зарядки, кабель живлення та пристосування для чищення щітки робота.

Mijia Robot Vacuum Cleaner буквально напханий датчиками: ультразвуковий сенсор, інфрачервоний сенсор, лазерний сканер, датчик зіткнень, гіроскоп тощо. Непогано, як для такого «малюка»!
Роботу має бути під силу очистити до 250 кв. метрів приміщення на одному заряді. Таку розкіш йому дозволяє вбудована батарея ємністю 5200 мАг.

Поверхня робота виглядає відмінно, як і поверхня зарядної станції.

Mijia Robot Vacuum Cleaner дизайн

Доступ до контейнеру для сміття дуже продуманий. Потрібно просто відкрити верхню частину корпусу робота - під нею і розташований пластиковий контейнер для бруду. Що приємно, в контейнер вбудований HEPA-фільтр.

Завдяки високому тиску повітря (до 1800 Паскалей), що нагнітається мотором робота-пилососа, при якому відбувається очищення поверхні, зібране ним сміття щільно збивається в контейнері.

Mijia Robot Vacuum Cleaner контейнер для сміття

Для якісного очищення, щітка Mijia Robot Vacuum Cleaner забезпечена не тільки щетинками, а й м'якими гумовими «ребрами». Подібна конструкція не є новинкою – багато провідних виробників роботів-пилососів вже застосовували її в своїх пристроях. Довжина щітки становить 165 мм. Такий розмір виправданий на 100% з конструкторської точки зору. Величезна потужність всмоктування, застосована на відносно невелику площу, яку проходить щітка, забезпечує дійсно якісну очистку.

Mijia Robot Vacuum Cleaner щітка

І не бійтеся, що робот-пилосос пропустить якусь ділянку поверхні! За його грамотні пересування відповідає навігаційна система, створена за принципами, що застосовуються в системах марсоходів NASA.
Йдеться про SLAM - алгоритм дій, які імітують роботу людського мозку. Завдяки лазерному далекоміру, розташованому на верхній частині корпусу пристрою, в спеціальній «вежі», що обертається на 360 градусів, системи робота сканують місцевість і складають карту приміщення, в якому він опинився. Таким чином, варто Mijia Robot Vacuum Cleaner один раз намалювати карту певного приміщення і він вже не загубиться в ньому вдруге!

Mijia Robot Vacuum Cleaner коліщатка

Під час «квартирних випробувань» робот показав себе у всій красі. Він швидко, але в той же час, обережно рушив по кімнаті, ретельно очищаючи її та, одночасно, скануючи місцевість навколо себе і малюючи карту. Він максимально близько (біля 1 см) наближався до стін, відзначаючи їх на карті. Ніжки стільців і ліжок він теж вносив в карту, як перешкоди.

Така точність дозволяє роботу не врізатися в перешкоди, а й уникати їх при наступних чистках. Навіть коли робот потрапив в складну ситуацію (заїхав між ніжкою столу та ніжками стільця, що стояв під столом), кілька разів рушивши, і навіть один раз торкнувшись корпусом ніжки, він за лічені секунди зорієнтувався, просканував навколишню місцевість, і виїхав з цієї «пастки».

Ще однією особливістю робота є те, що виходячи з складеної ним карти приміщення, в якому він проводить очистку, робот сам будує свій маршрут прибирання. Він ділить карту на зони і намагається проїхати їх максимально ефективно і швидко.

Mijia Robot Vacuum Cleaner робот

Mijia Robot Vacuum Cleaner забезпечений функцією контролю заряду батареї. Тобто, коли система виявляє, що заряд акумулятора робота низький, вона автоматично направляє його до зарядної станції. При цьому під час стикування з базою, робот подає голосовий сигнал, що означає, що він заряджається.

Робот-пилосос Mijia забезпечений розумною складовою, яка дозволяє йому синхронізуватися зі смартфоном власника. Таким чином, смартфон, за допомогою спеціального мобільного додатку перетворюється в пульт дистанційного керування роботом, на ньому можна ставити кордони руху гаджета, керувати силою всмоктування, на нього скачуються усі карти намальовані роботом та інше.

Mijia Robot Vacuum Cleaner керування зі смартфона

Щоб перевірити, на що реально здатна потужна система всмоктування робота-пилососа, був проведений тест. На килим був насипаний кварцовий пісок, і гаджету була дана команда «на старт».
Результати були вражаючими - через 2 хвилини використання Mijia Robot Vacuum Cleaner зібрав близько 30% піску, а через 20 хвилин близько 55-60%. При максимальній потужності всмоктування відсоток забраного піску склав близько 65-70%! А це є дуже високим показником!

Mijia Robot Vacuum Cleaner очищення

При наступному тесті на тверду підлогу були насипані: кварцовий пісок, волосся та тверді гранули наповнювача для котячого лотка. І якщо в минулому тесті робот приємно здивував, то тут він просто шокував своїми результатами! Через 2 хвилини він очистив поверхню на 85%, а через 6 хвилин він вичистив її повністю!
Крім усього іншого, робот-пилосос відмінно впорався з очищенням кутів і щілин! Рівень шуму гаджета складає комфортні 67-68 дБ.

Mijia Robot Vacuum Cleaner алгоритм SLAM

Як бачимо, Mijia Robot Vacuum Cleaner повністю виправдовує видані йому численні позитивні «аванси». Він потужний, стильний і розумний. І, що найголовніше, завжди радий зайнятися тією роботою, яку ви, можливо, не дуже любите.